Pastiersky list vladyku Cyrila pri príležitosti Nového roku 2022

„Naša spoločnosť potrebuje upokojenie, povzbudenie ku vzájomnej solidarite, potrebuje dôveru, že je možné žiť lepšie, že sa oplatí presadzovať spravodlivosť, ale aj vzájomné porozumenie.

Potrebujeme sebadôveru – teda dôveru v to, že ľudské úsilie o pravdu a spravodlivosť má zmysel a že nakoniec bude odmenené úspechom. Potrebujeme svetlo – Svetlo Kristovo, ktoré môže osvietiť celý náš spoločný dom a z ponurej jaskyne urobiť radostný, vysvietený palác.

Buďme kvasom, soľou a svetlom našej spoločnosti. Viera, nádej a láska. To sú čnosti, ktoré chceme osobitne rozvíjať v nastávajúcom roku. Rodina, Cirkev a spoločnosť. To sú prostredia, v ktorých tieto čnosti máme rozvíjať,“ píše Arcibiskup Cyril Vasiľ.


Prinášame vám pastiersky list vladyku Cyrila Vasiľa SJ, arcibiskupa – košického eparchiálneho biskupa pri príležitosti Nového roku 2022. List prinášame v plnom znení.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Peter Dufka SJ: Pravidlá sv. Bazila ako pomôcka do nového roka - Vatican News

Po jan 3 , 2022
Nevieme, čo nám prinesie nový rok, do ktorého sme práve vstúpili. Nevieme, koľko neprehľadných situácií bude treba prekonať. Modlitba, duchovné priateľstvá a denný program sú pravidlá, ktoré ustrážili duchovný život zasvätených osôb a celkom isto poskytnú stabilitu i všetkým nám, píše P. Peter Dufka SJ pre Vatican News. Nevieme, čo […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy