Photos from Bratislavská arcidiecéza’s post

2 ROKY VOJNY NA UKRAJINE

🔹Bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko vo štvrtok v bratislavskej Katedrále sv. Martina počas svätej omše prosil za tých, ktorí pomáhajú utečencom z Ukrajiny a tých, ktorých rán sa dotýkajú, dotýkali a budú dotýkať. Mons. Haľko pri svätej omši prosil, aby ich Pán pri tom viedol a zahrnul všetkými potrebnými milosťami a požehnaniami.

🙏🏼 “Vďaka za vaše svedectvo, že Ježišovo slovo sa stáva skutkom cez vaše ruky, tvorivosť a odbornosť a to čo je nenahraditeľné, cez vašu skúsenosť. Niet väčšieho svedectva ako konať, dotknúť sa rán a bolestí,” zdôraznil.

👤 Žiadna fotografia, žiadny film, žiadna kamera podľa neho nesprostredkuje takú skúsenosť, ako byť priamo na čiare, na hranici, cez ktorú utekajú nevinní ľudia pred vojnou.

🛑“Vidím medzi vami viacerých, čo ste tam boli tiež a boli sme tam aj spolu,” povedal a pokračoval: “Vidím dve ženy s malými kufríkmi, ako sa blížia z ukrajinskej časti a prejdú na slovenskú. Prejdú cez čiaru a rozplačú sa. Začnú vzlykať, lebo tam, keď musia odísť zo svojej krajiny, lebo ich niekto iný donútil, im dôjde aká hrozná, nezmyselná, ťažká a neistá je ich situácia. Plačú a idú do neznámej krajiny, kde nevedia, čo bude,” uviedol bratislavský pomocný biskup, podľa ktorého môžeme brať túto scénu ako hlboko otriasajúci zážitok, ale upozornil, že nestačí ustrnúť pri konštatovaní tejto situácie.

#abuba #bratislavskaarcidieceza


Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

VAŠA PODPORA NÁS ŽENIE POMÁHAŤ INÝM 🚂🚃🚃🚃 Sú to presne dva roky, počas ktorých aj vďaka vám prinášame nádej a zmenu do životov ...

So feb 24 , 2024
VAŠA PODPORA NÁS ŽENIE POMÁHAŤ INÝM 🚂🚃🚃🚃 Sú to presne dva roky, počas ktorých aj vďaka vám prinášame nádej a zmenu do životov tých, ktorí ju najviac potrebujú. 🇺🇦 Vaša finančná, materiálna a dobrovoľnícka pomoc zabezpečuje to, že sme schopní ukrajinským utečencom pomáhať nielen jednorazovo, ale aj prostredníctvom dlhodobých aktivít. […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto