Pozrite si časy svätých omší a oznamy katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa na 29. týždeň v Cezročnom období (od 18. do 24. okt…

Pozrite si časy svätých omší a oznamy katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa na 29. týždeň v Cezročnom období (od 18. do 24. októbra 2021):

Pondelok 18. októbra – SV. LUKÁŠA, EVANJELISTU (sviatok)
– modlitba posvätného ruženca o 7:00 h
– sv. omša o 7:30 h

Utorok 19. októbra – Utorok 29. týždňa v Cezročnom období (féria)
– modlitba posvätného ruženca o 7:00 h
– sv. omša o 7:30 h

Streda 20. októbra – Streda 29. týždňa v Cezročnom období (féria)
– modlitba posvätného ruženca o 7:00 h
– sv. omša o 7:30 h

Štvrtok 21. októbra – Štvrtok 29. týždňa v Cezročnom období (féria)
– modlitba posvätného ruženca o 7:00 h
– sv. omša o 7:30 h

Piatok 22. októbra – Sv. Jána Pavla II., pápeža (ľubovoľná spomienka)
– modlitba posvätného ruženca o 7:00 h
– sv. omša o 7:30 h

Sobota 23. októbra – Panny Márie v sobotu (ľubovoľná spomienka)
– modlitba posvätného ruženca o 7:00 h
– sv. omša o 7:30 h

Nedeľa 24. októbra – TRIDSIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ (slávnosť)
– modlitba posvätného ruženca o 7:00 h
– sv. omša o 7:30 h
– sv. omša o 9:30 h
– sv. omša o 11:30 h

KATEDRÁLNE OZNAMY:

1. Budúcu nedeľu je Svetový deň misií – Misijná nedeľa. Po svätých omšiach bude celoslovenská zbierka na misie. Na Slovensku bude zvlášť venovaná farnostiam v Keni, ktoré sú najviac postihnuté chudobou a suchom. Misijná zbierka je najväčšou akciou solidarity na celom svete. Za vaše milodary srdečné Pán Boh zaplať.

2. Mesiac október je mesiacom posvätného ruženca a mesiacom misií. Aj tento rok sa spoločne modlíme posvätný ruženec. V minulom roku sme mali medzi nami ikonu Panny Márie, Matky ticha a v tomto roku budeme mať ikonu Panny Márie, Matky Eucharistie. Táto ikona vznikla v Pápežských misijných dielach v roku pandémie ako prejav lásky k Eucharistii a Panne Márii. Našim spoločným úmyslom bude prosba za Keňu. Spoločná modlitba začína o 7:00 hod po nej bude svätá omša.

3. Ďakujeme vám za dodržiavanie opatrení a za vašu zhovievavosť a trpezlivosť pri evidencii, aby sme mohli v čo najväčšom množstve zúčastniť na slávení svätých omší.

4. Pozvanie otcov biskupov adresované veriacim k účasti na synodálnom kráčaní: Drahí bratia kňazi, milé rehoľníčky a rehoľníci, milí bratia a sestry, mládež i seniori a všetci ľudia dobrej vôle: srdečne Vás pozývame zapojiť sa do synody, ktorú Svätý Otec František slávnostne otvoril v nedeľu 10. októbra a v našich diecézach i na celom svete sa začína v nedeľu 17. októbra 2021. Témou tohto podujatia je „Za synodálnu Cirkev: spoločenstvo, spoluúčasť a misia“ – teda samotná synodálna podstata Cirkvi. Tá spočíva v spoločnom kráčaní, vo vzájomnom počúvaní sa a v načúvaní Ducha Svätého pri ohlasovaní evanjelia. Kľúčové slová „spoločenstvo, spoluúčasť a misia“ podčiarkujú, že práve ohlasovanie evanjelia je tým cieľom, na ktorého sledovaní máme mať účasť všetci ako spoločenstvo veriacich v Krista. Chceme hľadať odpoveď na otázku ako sa spoločné kráčanie pri ohlasovaní evanjelia dnes uskutočňuje v našej Cirkvi a aké kroky nás Duch Svätý pozýva urobiť, aby sme v tomto kráčaní rástli. Pozývame vás teda na cestu dialógu a dôvery vo vedenie Ducha Svätého! Prvé informácie môžete nájsť na stránke synoda.sk (prípadne na diecéznej stránke…). Prosíme vás, aby ste sa s ňou oboznámili: na jej základe už čoskoro spustíme synodálne iniciatívy. Ďakujeme Vám za Váš záujem i modlitby za synodálnu cestu, ku ktorej nás vedie Svätý Otec František. S odvahou a dôverou k Duchu Svätému na ňu vykročme! Pozdravujú Vás a zo srdca Vám žehnajú Vaši otcovia biskupi.

5. Od pondelka 20.09.2021 sa pandemická situácia v našom okrese zhoršila a prešli sme do oranžovej farby Covid-automatu. S tým sú spojené aj obmedzenia na bohoslužbách. V kostole môže byť bez rozdielu osôb naraz 25% obsadených miest na sedenie a 50 osôb na státie. K tomu je ešte potrebná evidencia všetkých účastníkov. Preto Vás prosíme o spoluprácu. Už doma si môžete na lístok napísať svoje meno, telefóne číslo alebo e-mailovú adresu a pri vstupe do kostola vhodiť do pripravenej schránky. Pripomíname, že toto opatrenie bude potrebné robiť pri každom vstupe opakovane. Prosíme prijmime toto opatrenie, aby sme sa mohli zúčastniť svätých omší v čo najväčšom počte a ďakujeme Vám za trpezlivosť a zhovievavosť.

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Anjel Pána: Sviatosť krstu je ponorenie sa do Ježiša, ktorý slúži

Ne okt 17 , 2021
SVIATOSŤ KRSTU JE PONORENIE SA DO JEŽIŠA, KTORÝ SLÚŽI V nedeľu sa pápež František prihovoril z okna Apoštolského paláca na tému krstného povolania k službe, podľa vzoru Krista – služobníka. Po modlitbe Anjel Pána pozval k iniciatíve Milión detí sa modlí ruženec, k potlesku za nových blahoslavených a reagoval na […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto