Právo na život je prvoradé – Svätý Otec Pápežskej akadémii pre život

PRÁVO NA ŽIVOT JE PRVORADÉ

Členovia Pápežskej akadémie pre život sa zišli v Ríme na plenárnom zhromaždení a workshope venovanom témam bioetických hodnôt a verejného zdravia vo svetle pandémie. Pápež František ich prijal na audiencii vo Vatikáne.

Svätý Otec uviedol, že práve Pápežská akadémia pre život môže ponúknuť cenný príspevok vo verejnej diskusii, v zmysle sprevádzania iných medzinárodných organizácií angažujúcich sa v tejto oblasti. Upozornil na potrebu jasných postojov, bez „rozrieďovania“ obsahov.

Povzbudil členov akadémie, aby sa snažili tieto obsahy „komunikovať vhodným jazykom a argumentáciami zrozumiteľnými v súčasnom spoločenskom kontexte, tak aby to, čo predkladá kresťanská antropológia, inšpirovaná Božím zjavením, mohlo pomôcť aj ľuďom dneška nanovo objaviť prvoradé miesto práva na život od počatia po prirodzenú smrť“.

Toto je podľa Svätého Otca zvlášť potrebné v situácii, keď „sme obeťami kultúry skartovania“:

„Dávajme si pozor na túto kultúru vyraďovania: nie je to problém toho či onoho zákona, je to problém vyraďovania. A v tomto bode si vy, akademici, katolícke univerzity a aj katolícke nemocnice nemôžete dovoliť ísť. Nemôžeme ísť touto cestou: cestou vyraďovania.“

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210927039


Členovia Pápežskej akadémie pre život sa v pondelok 27. septembra zišli v Ríme na plenárnom zhromaždení a workshope venovanom témam bioetických hodnôt a verejného zdravia vo svetle pandémie. Pápež František ich prijal na audiencii vo Vatikáne.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Bohoslužby v Katedrále sv. Jána Krstiteľa

Po sep 27 , 2021
Pozrite si časy svätých omší a oznamy katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa na 26. týždeň v Cezročnom období (od 27. septembra do 3. októbra 2021): Pondelok 27. septembra – Sv. Vincenta de Paul, kňaza (spomienka) – sv. omša o 7:30 h Utorok 28. septembra – Utorok 26. týždňa v Cezročnom […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto