Predseda KBS: Je šťastie mať osobne medzi nami nástupcu apoštola Petra

JE ŠŤASTIE MAŤ OSOBNE MEDZI NAMI NÁSTUPCU APOŠTOLA PETRA, HOVORÍ PREDSEDA KBS STANISLAV ZVOLENSKÝ

Je veľké šťastie mať osobne medzi nami nástupcu apoštola Petra. TK KBS to povedal bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský. Uviedol to v prvej reakcii po príchode pápeža Františka na Slovensku.

„Bol to dnes pre nás všetkých jedinečný zážitok, na ktorý sme sa už dlho pripravovali, ale ktorý nás predsa prekvapil, zasiahol v srdci a vyvolal dojatie. Osobne som bol najviac dojatý z toho, keď sme ho mohli vidieť, ako schádza po schodoch z lietadla a prichádza medzi nás,“ povedal arcibiskup Zvolenský.

„Je šťastie mať nástupcu apoštola Petra osobne medzi nami, môcť vnímať jeho blízkosť a veľmi sa tešíme na jeho posolstvá,“ pokračoval ďalej predseda biskupskej konferencie. „Prvé dojmy nás len utvrdzujú v tom, aby sme sa usilovali mať otvorené srdce pre posolstvo nášho Svätého Otca Františka,“ dodal.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210912029


Je veľké šťastie mať osobne medzi nami nástupcu apoštola Petra. Tlačovej kancelárii KBS to povedal bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský. Uviedol to v prvej reakcii po príchode pápeža Františka na Slovensku.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Pápež maďarským biskupom: Rubikova kocka je geniálna hra, nie model pre život - Vatican News

Po sep 13 , 2021
„Ako biskupi musíte mať vždy slová povzbudenia. Nech sa na vašich perách nevyskytujú výrazy naznačujúce odstup a vynášajúce súdy, ale nech pomáhajú Božiemu ľudu hľadieť na budúcnosť s dôverou, nech ľuďom pomáhajú stať sa slobodnými a zodpovednými protagonistami života, ktorý je darom milosti, ktorý treba prijať, a nie hlavolamom, ktorý […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy