Predseda KBS: Je šťastie mať osobne medzi nami nástupcu apoštola Petra

JE ŠŤASTIE MAŤ OSOBNE MEDZI NAMI NÁSTUPCU APOŠTOLA PETRA, HOVORÍ PREDSEDA KBS STANISLAV ZVOLENSKÝ

Je veľké šťastie mať osobne medzi nami nástupcu apoštola Petra. TK KBS to povedal bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský. Uviedol to v prvej reakcii po príchode pápeža Františka na Slovensku.

„Bol to dnes pre nás všetkých jedinečný zážitok, na ktorý sme sa už dlho pripravovali, ale ktorý nás predsa prekvapil, zasiahol v srdci a vyvolal dojatie. Osobne som bol najviac dojatý z toho, keď sme ho mohli vidieť, ako schádza po schodoch z lietadla a prichádza medzi nás,“ povedal arcibiskup Zvolenský.

„Je šťastie mať nástupcu apoštola Petra osobne medzi nami, môcť vnímať jeho blízkosť a veľmi sa tešíme na jeho posolstvá,“ pokračoval ďalej predseda biskupskej konferencie. „Prvé dojmy nás len utvrdzujú v tom, aby sme sa usilovali mať otvorené srdce pre posolstvo nášho Svätého Otca Františka,“ dodal.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210912029


Je veľké šťastie mať osobne medzi nami nástupcu apoštola Petra. Tlačovej kancelárii KBS to povedal bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský. Uviedol to v prvej reakcii po príchode pápeža Františka na Slovensku.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

MOMENTKY Z 1. DŇA APOŠTOLSKEJ CESTY PÁPEŽA FRANTIŠKA TEXT: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210912001 FOTO: https://...

Po sep 13 , 2021
MOMENTKY Z 1. DŇA APOŠTOLSKEJ CESTY PÁPEŽA FRANTIŠKA TEXT: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210912001 FOTO: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210912016 Zdroj: Vatican News Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto