Predseda KBS: Modlime sa v tejto chvíli, aby sme mali silu k pomoci

Predseda Konferencie biskupov Slovenska, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský zareagoval na udalosti na Ukrajine. „Je zrejmé, že konflikt na Ukrajine spôsobí veľké utrpenia. Rád by som vás všetkých pozval, aby sme sa duchovne spojili,“ uviedol vo videu na profile Bratislavská arcidiecéza .

Duchovné spojenie v spoločenstve bude podľa jeho slov oporou pre nás všetkých. „Obráťme sa v modlitbách k Bohu, aby sme mohli nadobudnúť vnútorný pokoj na znášanie toho všetkého, čo na nás vplýva,“ povedal.

„Iste to najväčšie utrpenie je na Ukrajine, ale aj my budeme musieť byť pripravení pomáhať, čo bude v našich silách, v našich možnostiach. Preto modlime sa spoločne v tejto chvíli, aby sme mali potom aj silu ku konkrétnej pomoci,“ dodal predseda KBS.

TK KBS


Predseda Konferencie biskupov Slovenska, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský zareagoval na udalosti na Ukrajine, ktorá bola napadnutá Ruskom.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Mše svatá za mír dnes v 18:00 na ČT2

Pi feb 25 , 2022
Mimořádně do vysílání zařazujeme dnes bohoslužbu za mír na Ukrajině v 18.00 na ČT2. Autor správy, foto a správu publikoval víra.živě on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto