Predseda KBS sa spojil s hlavou Ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi

Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský sa spojil s Jeho Blaženosťou Svjatoslavom Ševčukom, vrchným arcibiskupom Ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi.

„Vyjadril som mu našu účasť na ich veľkých utrpeniach z dôvodu vojny,“ povedal TK KBS Mons. Zvolenský. „Uistil som ho o modlitbe mnohých slovenských katolíkov pri bohoslužbách a súkromných modlitbách,“ pokračoval.

„Spomenul som aj našu snahu o pomoc utečencom, ktorí prekročili hranice, za čo on vyjadril poďakovanie a zopakoval prosbu o modlitbu,“ dodal predseda KBS.

TK KBS


Predseda KBS, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský sa spojil s Jeho Blaženosťou Svjatoslavom Ševčukom, vrchným arcibiskupom Ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

❗KBS A CHARITA SPUSTILI REGISTRÁCIU UBYTOVACÍCH KAPACÍT PRE UTEČENCOV❗ Konferencia biskupov Slovenska v spolupráci so Slovensko...

So feb 26 , 2022
❗KBS A CHARITA SPUSTILI REGISTRÁCIU UBYTOVACÍCH KAPACÍT PRE UTEČENCOV❗ Konferencia biskupov Slovenska v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou a Maltézskou pomocou Slovensko spustila registráciu, prostredníctvom ktorej budú charitní pracovníci koordinovať ubytovacie kapacity pre utečencov z Ukrajiny. Registrácia je k dispozícii na tomto mieste: ➡️ www.tkkbs.sk/registraciaubytovania Registrácia uvádza: Drahá sestra, drahý […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto