Predseda KBS sa v Bruseli stretol so Slovákmi, ktorí tam pracujú

Predseda KBS Mons. Bernard Bober ukončil pracovnú návštevu v Bruseli stretnutím so Slovákmi, ktorí v jednom zo sídiel EÚ pracujú. Celebroval pre nich svätú omšu v sídle Slovenskej katolíckej misie v kostole Najvätejšieho Srdca Ježišovho. „Stretnutie so Slovákom v zahraničí je vždy potešením,“ povedal pre TK KBS.

V homílii ich povzbudil v prebiehajúcom čase adventu, „aby každý nosil so sebou myšlienku príchodu Ježiša Krista, nech každý s Kristom žije a s Kristom počíta vo svojom živote“. Po svätej omši miestni Slováci pripravili agapé, na ktorom nechýbali ani slovenské koláče. „To bolo sympatické, že ponúkali svoje koláče, domovinu, ktorá každému dobre padne,“ dodal.

Predseda KBS sa v utorok v Bruseli stretol s podpredsedom Európskeho parlamentu Othmarom Karasom.

Podľa Mons. B. Bobera témy Európskej únie sa týkajú aj Cirkvi, pretože Cirkev je prítomná v každom jednom národe a v každom jednom čase. „Je to najstaršia inštitúcia, ktorá má čo povedať aj dnešnému svetu. Nikto nemôže povedať, ako niektorí hovoria, že sme spiatočníci, že myslíme iba na staré časy. Vôbec nie. Cirkev vždy vedela pozdvihnúť národ a podržať ho. To sa deje aj v tomto čase, nielen v minulosti,“ povedal s tým, že ide o témy, ktoré tiež rezonujú v spoločnosti.

V rozhovore s podpredsedom Európskeho parlamentu Mons. Bober spomenul i témy, ktoré sú horúce, a rôzne komentáre na tieto témy nie sú pre cirkev príjemné. „Avšak všetko treba vedieť zniesť, lebo častokrát sú to len vášnivé reči, ktoré dávajú najavo, že človek sa nevie s niečím vysporiadať alebo nevie všetko dobre pochopiť,“ povedal predseda KBS, podľa ktorého je Európska únia istotou pre Slovákov, aj pre celé zoskupenie.

TK KBS


Predseda KBS Mons. Bernard Bober ukončil pracovnú návštevu v Bruseli stretnutím so Slovákmi, ktorí v jednom zo sídiel EÚ pracujú. Celebroval pre nich svätú omšu v sídle Slovenskej katolíckej misie v kostole Najvätejšieho Srdca Ježišovho. „Stretnutie so Slovákom v zahraničí je…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

V Bratislave bola omša za obete hladomoru na Ukrajine v rokoch 1932 a 1933

St nov 30 , 2022
Napriek bolesti pozerajme na Krista 🙏 V Katedrále sv. Martina v Bratislave slávili svätú omšu za obete hladomoru na Ukrajine v rokoch 1932 a 1933. Hlavným celebrantom i kazateľom bol bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. Koncelebovali bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko a charge d’affaires Apoštolskej nunciatúry na Slovensku […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy