PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA PRIPRAVUJE ARCHIEPARCHIÁLNE KOLO BS A BO 2022/2023 Po úspešnom ukončení protopresbyterských kôl Biblick…

PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA PRIPRAVUJE ARCHIEPARCHIÁLNE KOLO BS A BO 2022/2023

Po úspešnom ukončení protopresbyterských kôl Biblickej súťaže (BS) a Biblickej olympiády (BO), ktoré sa vo všetkých 16 protopresbyterátoch Prešovskej archieparchie uskutočnili 28. a 29. marca toho roka, pripravuje Diecézny katechetický úrad Prešovskej archieparchie v spolupráci s katechetickou komisiou archieparchiálne kolo, ktoré sa uskutoční 25., 26. a 27. apríla 2023 v priestoroch Gréckokatolíckeho kňazského seminára blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove.

Dňa 25. apríla 2023 kňazský seminár v Prešove privíta víťazov protopresbyterských kôl BS v kategórii A (1. a 2. ročník ZŠ) a 27. apríla 2023 v kategórii B (3. a 4. ročník ZŠ). Študijným materiálom pre tieto kategórie v tomto školskom roku boli Skutky apoštolov. Prvé tri víťazné družstvá oboch kategórií BS z archieparchiálneho kola sa stretnú na metropolitnom kole s víťazmi z Košickej a Bratislavskej eparchie v mládežníckom centre Bárka v Juskovej Voli.

Dňa 26. apríla 2023 sa stretnú víťazi protopresbyterských kôl BO 1. kategórie (5. – 9 ZŠ) a 2. kategórie (SŠ), aby si zmerali svoje vedomosti z týchto biblických kníh: Kniha Nehemiáš, Kniha Judit, Kniha Ester a Prvý Petrov list. Jednou zo súťažných úloh pre každé družstvo bude scénka, ktorá v 1. kategórii je zameraná na dobové kritériá a v 2. kategórii na odkaz pre súčasnosť. Víťazi z oboch kategórií budú reprezentovať Prešovskú archieparchiu na Celoslovenskom kole.

Súťažiacim i tým, ktorí tieto družstvá pripravovali a sprevádzajú ich, prajeme veľa darov Svätého Ducha pri riešení súťažných otázok.

http://www.grkatpo.sk/?spravy&id=3822

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Bratislavská arcidiecéza's post

Ut apr 18 , 2023
SLÁVNOSŤ BOŽIEHO MILOSRDENSTVA NA KALVÁRII😇🙏 Cez víkend, na nedeľu Božieho milosrdenstva, sa uskutočnila slávnostná procesia. Slávnosť začala v kostole svätých Cyrila a Metoda o 15:00 krátkou liturgiou a pokračovala procesiou cez Križkovú ulicu a Hlbokú cestu do Lurdskej jaskyne. Počas procesie sa veriaci modlili Korunku k Božiemu milosrdenstvu a v […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy