Príhovor pápeža k veriacim diecézy Ríma na tému synodality

DUCH SVÄTÝ VÁS POTREBUJE

„Prišiel som vás povzbudiť, aby ste vzali tento synodálny proces vážne, a chcem vám povedať, že Duch Svätý vás potrebuje. A to je pravda: Duch Svätý nás potrebuje. Počúvajte ho počúvajúc sa navzájom. Nenechajte nikoho mimo alebo vzadu.

Pre Rímskú diecézu i pre celú Cirkev bude dobré, aby sa neposilňovala len reformovaním štruktúr – to je veľký klam! – dávaním pokynov, dávaním duchovných cvičení a prednášok, alebo prostredníctvom smerníc a programov.

To je dobré, ale ako súčasť niečoho iného: ak Cirkev objaví, že je ľudom, ktorý chce kráčať spoločne, medzi sebou navzájom i s ľudstvom. Ľudom, tým z Ríma, ktorý zahŕňa pestrosť všetkých národov a všetkých stavov: aké mimoriadne bohatstvo je v celej tejto rozmanitosti!

No netreba ostať pri tých 3 – 4%, ktoré predstavujú tí, čo sú nám najbližšie, ale treba ísť ďalej, aby sme počuli aj iných, ktorí nás niekedy možno urážajú, posielajú preč, no je nevyhnutné počúvať, čo si myslia bez toho, aby sme im chceli vnucovať svoje: nechajme, nech k nám Duch prehovorí,“ odkázal Svätý Otec.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20211007052


Prinášame plné znenie príhovoru pápeža Františka veriacim Rímskej diecézy v rámci prípravy na otvorenie synodálnej cesty. Predniesol ho v sobotu 18. septembra 2021 v Aule Pavla VI. pri stretnutí s niekoľkými tisíckami zástupcov rozličných zložiek diecézneho spoločenstva, za ú….

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Aktuálne imatrikulácia našich bratov prvákov 👌💪 Myslíme na nich v modlitbách počas celej formácie, ktorá ich čaká :)

Št okt 7 , 2021
Aktuálne imatrikulácia našich bratov prvákov 👌💪 Myslíme na nich v modlitbách počas celej formácie, ktorá ich čaká 🙂 Autor správy, foto a správu publikoval Gréckokatolícky kňazský seminár v Prešove on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy