Pripravuje sa nočná pôstna púť s názvom Železný pútnik

Pripravuje sa nočná pôstna púť z Trstína – Hájička do Šaštína s názvom Železný pútnik. Púť sa bude konať 1. apríla 2022.

Začiatok púte je plánovaný na 1. apríla 2022 o 18:00 h. Pútnici si budú svätou omšou vyprosovať Božie požehnanie v kostolíku v Trstíne – Hájičku a odtiaľ sa vyberú do Šaštína cez Plavecký Mikuláš. Dĺžka púte je približne 38 km a ide sa za každého počasia. Na trase je plánované občerstvenie na fare v Plaveckom Mikuláši. Odhad časovej náročnosti je cca 12h.

Ráno po príchode do národnej baziliky bude slávená svätá omša pre pútnikov. Zaujímavosťou je, že ide o nočnú púť v čase pôstneho obdobia. Názov Železný pútnik vznikol na Morave, kde prebieha aktuálne 23. ročník. Nakoľko je Covid-situácia zložitá, prišiel návrh organizovať obdobnú púť aj na Slovensku z dôvodu rôznych opatrení.

Všetky bližšie dostupné informácie budú na web stránkach Národnej svätyne (baziliky) Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne a na webovej stránke Trstínskej farnosti.

Čítajte tu:


TRNAVA 24. februára 2022 – Pripravuje sa nočná pôstna púť z Trstína – Hájička do Šaštína s názvom Železný pútnik. Púť sa bude konať 1. apríla 2022.

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

CCEE vyzýva za mier na Ukrajine: V mene Božom, zastavte sa!

Št feb 24 , 2022
Rada európskych biskupských konferencií vydala výzvu za mier na Ukrajine. V mene Božom, zastavte sa! Výzva za mier na Ukrajine Z Florencie, kde práve prebieha stretnutie „Stredomorie, hranica mieru“, Jeho Excelencia Mons. Gintaras Grušas, arcibiskup Vilniusu a predseda Rady európskych biskupských konferencií (CCEE), naliehavo vyzýva na mier na Ukrajine. Cirkvi […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto