Radi si dáme spolu kávu a zákusok

Ľubomír Petrík je gréckokatolícky kňaz a protosynkel (generálny vikár) Prešovskej archieparchie. Okrem kňazskej služby bol povolaný aj do manželského života. Ako sa mu darí skĺbiť tieto dve sféry? „Niekedy to môže byť náročné. Podobne ako v iných povolaniach.

Avšak som poslaný byť duchovným otcom manželstiev a rodín a moje manželstvo a rodina sú hneď prvé, o ktoré sa starám a záleží mi na nich. Nie sú na inej koľaji, akoby mimo farnosti, vždy boli jej súčasťou.

Manželstvo a rodina sú mi zároveň pomocou v mojom poslaní i v duchovnom živote a kňazskom dozrievaní,“ hovorí Ľubomír. „V rodine sa nedá pretvarovať, je to každodenná cesta k pokore a obráteniu,“ pokračuje.

S manželkou Jankou sa spoznali v gréckokatolíckom chráme v Bratislave. Obaja v hlavnom meste študovali, teraz pôsobia v Prešove. Ako Janka prijala skutočnosť, že jej nastávajúci bude gréckokatolíckym kňazom? „Vnímala som to ako povolanie, ako zodpovednosť pred Bohom a Cirkvou.“

Katolícke noviny TK KBS Prešovská archieparchia


Ako to vyzerá v rodine gréckokatolíckeho kňaza, nám priblížili Janka a Ľubomír Petríkovci.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

2. webinár o konzultačných stretnutiach – Synoda 2021-2023Farnosť Svätej rodiny (BA-Petržalka II.) on Facebook

Ut feb 15 , 2022
Druhý webinár o konzultačných stretnutiach a ich facilitácii program-220212-1_web-A4 Obsah12. februára 2022 sa uskutočnil druhý arcidiecézny synodálny webinár. Zúčastnilo sa ho vyše 200 účastníkov z celej arcidiecézy, koordinátori zo 78 farností a podobného počtu rehoľných sp…

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto