Rehoľníci poskytnú rodinám utečencov ubytovanie v kláštoroch

Rada Konferencie vyšších rehoľných predstavených na Slovensku sa na svojom zasadaní zaoberala krízovou situáciou, ktorá vznikla na Ukrajine.

Keďže Ježiš vyhlásil tých, ktorí šíria pokoj za blahoslavených a nazval ich Božími synmi, aj všetci zasvätení na Slovensku sa chcú stať šíriteľmi tohoto pokoja. Preto rehoľníci a rehoľníčky opäť poskytnú ubytovacie kapacity vo svojich kláštoroch najmä rodinám utečencov, ako to bolo v prípade prijatia migrantov zo Sýrie.

Rehoľníci od začiatku vypuknutia krízy pomáhajú na hraniciach s Ukrajinou, kde zabezpečujú teplé občerstvenie, deky, odevy a lieky. Pomáhajú pri tlmočení, poskytujú duchovnú a psychologickú pomoc a zabezpečujú transport osôb na naše územie. Mnohí rehoľní bratia a sestry zostávajú vo svojich komunitách na Ukrajine, aj po zahájení okupácie.

Chcú tak pomôcť postihnutým civilným obyvateľom skúšaných vojnou. Bola vytvorená aj modlitbová reťaz za mier vo svete, pokiaľ sa nenaplnia Božie slová: „Z mečov si ukujú radlice, zo svojich kopijí kosáky. Národ proti národu nezdvihne meč a nebudú sa viac priúčať boju“ (Iz 2, 4).

TK KBS


Keďže Ježiš vyhlásil tých, ktorí šíria pokoj za blahoslavených a nazval ich Božími synmi, aj všetci zasvätení na Slovensku sa chcú stať šíriteľmi tohoto pokoja. Preto rehoľníci a rehoľníčky opäť poskytnú ubytovacie kapacity vo svojich kláštoroch najmä rodinám utečenc…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

PRIAMY PRENOS EUCHARISTICKEJ ADORÁCIE ZA MIER NA UKRAJINE Z KATEDRÁLY SV. MARTINA V BRATISLAVE - Nedeľa, 27.02.2022

Ne feb 27 , 2022
Eucharistická adorácia za mier na Ukrajine 🇺🇦 TV LUX TK KBS Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto