Slávime 55. svetový deň pokoja, posolstvo k nemu je na stránke KBS

Medzigeneračný dialóg, vzdelávanie a práca: nástroje na budovanie trvalého pokoja – je názov posolstva Svätého Otca Františka na 55. svetový deň pokoja, ktorý slávime v prvý deň nového roka (1. januára 2022). V slovenskom preklade ho prinášame na stránke www.kbs.sk (v časti Dokumenty / Dokumenty pápežov / Pápež František).

Pápež František v dokumente navrhol „tri spôsoby budovania trvalého pokoja“. „Po prvé, dialóg medzi generáciami ako základ pre realizáciu spoločných projektov. Po druhé, vzdelávanie ako faktor slobody, zodpovednosti a rozvoja. A napokon prácu ako prostriedok na plné uskutočnenie ľudskej dôstojnosti. Tieto tri prvky sú nevyhnutné na vytvorenie spoločenského paktu, bez ktorého by sa akýkoľvek mierový projekt ukázal ako neuspokojivý,“ prihovára sa Svätý Otec František.

Svetový deň pokoja zaviedol bl. Pavol VI. v roku 1967. Po prvý raz sa slávil v roku 1968. Od toho roku si ho pripomíname prvý deň nového roka – najbližší 1. januára 2022. Tému aktuálneho posolstva zverejnili vo Vatikáne 21. decembra 2021.


Medzigeneračný dialóg, vzdelávanie a práca: nástroje na budovanie trvalého pokoja – je názov posolstva Svätého Otca Františka na 55. svetový deň pokoja, ktorý slávime v prvý deň nového roka (1. januára 2022). V slovenskom preklade ho prinášame na stránke www.kbs.sk (v časti Do…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Želanie predsedu KBS Mons. Stanislava Zvolenského k Novému roku 2022

So jan 1 , 2022
V súvislosti s Novým rokom predsedovi Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislavovi Zvolenskému vždy prichádza na myseľ citát z 90. žalmu. “Nauč nás Pane rátať naše dni”. „My tiež rátame naše dni a roky. V žalme táto veta pokračuje: “Nauč nás Pane rátať naše dni, aby sme našli múdrosť srdca”. Všetkým […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy