Stanoviská biskupov, vyhlásenia a ďalšie správy k tragédii holokaustu

STANOVISKÁ BISKUPOV A ĎALŠIE SPRÁVY K TÉME HOLOKAUSTU

Pápež František sa dnes počas druhého náštevy Slovenska stretne na Rybnom námestí v Bratislave, kde v minulosti stála synagóga, so židovskou komunitou.

V tejto súvislosti ponúkame zosumarizovanie niekoľkých správ, vyhlásení a stanovísk Konferencie biskupov Slovenska i jednotlivých slovenských biskupov k tragédii holokaustu.

Predstavitelia Katolíckej cirkvi na Slovensku už viackrát vyjadrili svoju hlbokú ľútosť nad nesmiernym zlyhaním, ku ktorému došlo aj v dejinách našej vlasti.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210913093


Pápež František sa počas druhého náštevy Slovenska stretne na Rybnom námestí v Bratislave, kde v minulosti stála synagóga, so židovskou komunitou. V tejto súvislosti ponúkame zosumarizovanie niekoľkých správ, vyhlásení a stanovísk Konferencie biskupov Slovenska i jednotlivých sl…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Pápežov zápis v Čestnej knihe: Krajina bratstva a pokoja v srdci Európy - Vatican News

Po sep 13 , 2021
Svätý Otec František zanechal svoj rukopis v Čestnej knihe Prezidentského paláca v Bratislave. „Ako pútnik v Bratislave, objímam s láskou slovenský ľud a modlím sa za túto krajinu so starobylými kresťanskými koreňmi a s mladou tvárou, aby bola … Autor správy, foto a správu publikoval Vatican News on Facebook Zdroj […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy