Sväté omše na Trnavskej novéne 2021 budú slávené v režime „základ“, ale i „očkovaní“

Dnes hlavnou večernou svätou omšou otvoria 77. Trnavskú novénu na počesť Trnavskej Panny Márie, ktorou Trnavčania už oddávna ďakujú Božej Matke za záchranu mesta pred rôznymi pliagami, ktoré sa na ňu v jej histórii valili. Vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu na Slovensku bude potrebné počas Novény aj tento rok dodržiavať prísne epidemiologické opatrenia.

Keďže na Slovensku sa postupne zhoršuje epidemiologická situácia, Trnavská novéna 2021 bude od soboty 13. novembra do nedele 21. novembra prebiehať s obmedzenou účasťou verejnosti. Účasť veriacich na svätých omšiach sa bude riadiť podľa aktuálne platného COVID automatu. Keďže okres Trnava sa od 8. novembra nachádza v bordovej farbe na COVID automate, sväté omše v Bazilike sv. Mikuláša budú slávené tak, aby boli dodržané platné civilné predpisy.

Sväté omše o 6:30 h, 8:00 h, 10:00 h a o 18:00 h budú slávené v režime „základ“. Pri pravidle 1 osoba/15 m2 môžu byť v Bazilike sv. Mikuláša prítomní veriaci v počte 110 osôb.

Všetky sväté omše o 16:00 h budú slávené v režime „očkovaní“. V tomto prípade môžu byť v Bazilike sv. Mikuláša prítomní veriaci bez limitu, avšak s povinným zoznamom účastníkov.

Paralelne s hlavnými svätými omšami o 18:00 h v Bazilike sv. Mikuláša budú slávené sväté omše aj v Katedrále sv. Jána Krstiteľa, aby sa na Novéne 2021 mohlo zúčastniť čo najviac veriacich podľa súčasných obmedzených možností. V režime „základ“ sa do katedrály zmestia veriaci v počte 110 osôb.

Gréckokatolícka liturgia v sobotu 20. novembra o 15:30 h bude takisto slávená v režime „základ“ a svätá omša v sobotu 20. novembra o 10:00 h bude slávená v režime „očkovaní“.

Tohtoročná Trnavská novéna tak bude opäť hlavne mediálna. Všetci veriaci na Slovensku, ale i v zahraničí, budú môcť byť účastní na hlavných svätých omšiach cez televízne či rozhlasové prijímače. Priame prenosy z Trnavskej novény budú môcť naživo sledovať vďaka slovenskej katolíckej televízii LUX a počúvať vďaka slovenskému katolíckemu rádiu LUMEN. V sobotu 20. novembra bude svätá omša v maďarskom jazyku o 11:30 hodine prenášaná v priamom prenose RTVS.


TRNAVA 13. novembra 2021 – Dnes hlavnou večernou svätou omšou otvoria 77. Trnavskú novénu na počesť Trnavskej Panny Márie, ktorou Trnavčania už oddávna ďakujú Božej Matke za záchranu mesta pred rôznymi pliagami, ktoré sa na ňu v jej histórii valili. Vzhľadom na súčasnú pandemi…

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Zúčastnili sme sa koncertu sakrálnej hudby v rámci tematického víkendu v Jasovskom opátstve premonštrátov za účasti vladyku Cyri... Gréckokatolícky kňazský seminár v Prešove on Facebook

So nov 13 , 2021
Zúčastnili sme sa koncertu sakrálnej hudby v rámci tematického víkendu v Jasovskom opátstve premonštrátov za účasti vladyku Cyrila Vasiľa. ☦️🎤🎶 Autor správy, foto a správu publikoval Gréckokatolícky kňazský seminár v Prešove on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy