Svätomartinská zbierka podporí výstavbu domu po tornáde na Morave

Svätomartinská dobročinná zbierka, ktorá sa konala vlani v novembri v Bratislavskej arcidiecéze, vyniesla rekordnú čiastku – 138 900 eur.

Výťažok poputuje na výstavbu zariadenia pre seniorov v obci Hrušky, ktorí si po minuloročnom tornáde na Morave sami nedokázali obnoviť svoje zničené domy a sú odkázaní na pomoc iných.

Symbolický šek s touto sumou odovzdal bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský do rúk brnianskeho biskupa Mons. Vojtěcha Cikrleho.

VIAC: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20220222017

Biskupství brněnské Bratislavská arcidiecéza TK KBS


Svätomartinská dobročinná zbierka, ktorá sa konala vlani v novembri v Bratislavskej arcidiecéze, vyniesla rekordnú čiastku – 138 900 eur. Výťažok poputuje na výstavbu zariadenia pre seniorov v obci Hrušky, ktorí si po minuloročnom tornáde na Morave sami nedokázali obnoviť svoje zni…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Konzistórium 4. marca bude o kanonizácii mučeníka z Dachau a dvoch rehoľníčok

Ut feb 22 , 2022
Už je známy program kardinálskeho konzistória o kauzách svätorečenia, ktorému bude pápež František predsedať 4. marca v Konzistoriálnej sále Apoštolského paláca. Pôjde v ňom o hlasovanie v otázke svätorečenia kňaza a mučeníka Titusa Brandsmu a dvoch rehoľných zakladateliek: sestry Márie Rivierovej a sestry Márie od Ježiša. Prvá kauza budúceho svätorečenia […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto