SVIEČKA ZA NENARODENÉ DETI

Pozrite si časy svätých omší a oznamy katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa na 31. týždeň v Cezročnom období (od 31. októbra do 6. novembra 2022):

Pondelok 31. októbra – Pondelok 31. týždňa v Cezročnom období (féria)
– modlitba svätého ruženca o 7:00 h
– sv. omša o 7:30 h

Utorok 1. novembra – VŠETKÝCH SVÄTÝCH (slávnosť)
– sv. omša o 9:30 h
– sv. omša o 11:30 h

Streda 2. novembra – SPOMIENKA NA VŠETKÝCH ZOSNULÝCH VERIACICH (spom.)
– sv. omša o 7:30 h
– sv. omša o 8:30 h

Štvrtok 3. novembra – Štvrtok 31. týždňa v Cezročnom období (féria)
– modlitba svätého ruženca o 7:00 h
– sv. omša o 7:30 h

Piatok 4. novembra – Sv. Karola Boromejského, biskupa (spomienka)
– sv. omša o 7:30 h
– prvopiatková pobožnosť o 8:00 h

Sobota 5. novembra – Preblahoslavenej Panny Márie v sobotu (ľubovoľná spomienka)
– pobožnosť Fatimskej soboty o 6:40 h
– sv. omša o 7:30 h

Nedeľa 6. novembra – TRIDSIATA DRUHÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ (slávnosť)
– sv. omša o 9:30 h
– sv. omša o 11:30 h

KATEDRÁLNE OZNAMY:

1. ODPUSTKY ZA DUŠE V OČISTCI: Veriaci, ktorý v deň Spomienky na všetkých zosnulých veriacich nábožne navštívi kostol alebo kaplnku a pomodlí sa Modlitbu Pána (Otče náš) a vyzná vieru (Verím v jedného Boha), môže získať úplné odpustky, ktoré možno privlastniť iba dušiam v očistci. Okrem tohto odpustkového úkonu sa žiada splniť tri podmienky: • svätú spoveď (krátko predtým alebo potom), • sväté prijímanie (najlepšie v ten istý deň), • modlitba na úmysel Svätého Otca (Otče náš, Zdravas a Sláva); a ďalej ako vo všeobecnosti treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu, aj všednému. Tieto odpustky možno získať od poludnia predchádzajúceho dňa až do polnoci určeného dňa (teda od 12. hodiny 1. novembra do 24. hodiny 2. novembra). Veriaci, ktorý nábožne navštívi cintorín a aspoň mysľou sa pomodlí za zosnulých, môže získať odpustky, ktoré možno privlastniť iba dušiam v očistci, raz denne od 1. novembra do 8. novembra 2022. Treba splniť aj ďalšie podmienky. Jedna Svätá spoveď však stačí na všetky odpustky.

2. PRVOPIATKOVÝ TÝŽDEŇ: Vstupujeme do prvopiatkového týždňa. Spovedať budeme pol hodinu pred svätou omšou, v prípade potreby aj po nej.

3. FATIMSKÁ SOBOTA: Budúca sobota je prvou v mesiaci november. Budeme sa modliť Fatimskú sobotu pred vyloženou Sviatosťou oltárnou. Pobožnosť sa začne o 6:40 h, po nej bude svätá omša.

4. VÝNOS ZBIERKY MISIJNEJ NEDELE: Výnos zbierky misijnej nedele bol vo výške 1.620 €. Za vaše dary a pomoc misiám vám vyslovujeme úprimne Pán Boh odmeň.

5. TRNAVSKÁ NOVÉNA 2022: Srdečne vás pozývame na tohtoročnú Trnavskú novénu. Témou je encyklika o bratstve pápeža Františka „Fratelli tutti“ – Vy všetci ste bratia. Novéna sa slávi od 13. novembra do 21. novembra 2022. Program Novény nájdete na nástenke a tiež si môžete program zobrať domov zo zadného stolíka.

6. KAMPAŇ SVIEČKA ZA NENARODENÉ DETI 2022: Fórum života už 20. krát organizuje tradičnú Sviečku za nenarodené deti. Cieľom je pripomenúť si deti, ktoré sa nemohli narodiť. Preto pozývame všetkých ľudí, aby si v tomto čase 2. novembra zapálili sviečku na cintorínoch, v oknách svojich domovov či pri pamätníkoch nenarodeným deťom. Spoločne zapáľme sviečku za nenarodené deti a rozsvieťme Slovensko! V rámci podujatia sa dajú kúpiť sviečky za nenarodené deti – a to plastová v cene 1 €, či sklenená v cene 5 €. Aj tento rok bude možné zapáliť online sviečku na stránke www.sviecka.forumzivota.sk, kde ju môžete umiestniť kdekoľvek na Slovensku či vo svete, stačí zadať adresu na akom mieste chcete, aby horela. Fórum života a jeho projekty je možné podporiť aj zaslaním darcovskej SMS správy s textom DMS SVIECKA na číslo 877. Za vašu podporu vyslovujeme úprimné Pán Boh odmeň.


Zapáľ sviečku za všetky deti, ktoré sa nemohli narodiť.

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

PROGRAM MONS. PETRA RUSNÁKA, BRATISLAVSKÉHO EPARCHIÁLNEHO BISKUPA A APOŠTOLSKÉHO ADMINISTRÁTORA SEDE VACANTE PREŠOVSKEJ ARCHIEPA...

St nov 2 , 2022
PROGRAM MONS. PETRA RUSNÁKA, BRATISLAVSKÉHO EPARCHIÁLNEHO BISKUPA A APOŠTOLSKÉHO ADMINISTRÁTORA SEDE VACANTE PREŠOVSKEJ ARCHIEPARCHIE Štvrtok 03. novembra 2022 Bratislava – biskupský úrad – kňazský deň Piatok 04. novembra 2022 10.00 hod.: Prešov – Chrám Povýšenia sv. kríža – svätá liturgia pri príležitosti spomienky na blahorečenie patróna Spojenej školy bl. biskupa […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto