„Takže je to tu: nový rok sa začína s Bohom, ktorý nás v náručí Matky a uložený v jasliach nežne povzbudzuje. Potrebujeme toto p…

„Takže je to tu: nový rok sa začína s Bohom, ktorý nás v náručí Matky a uložený v jasliach nežne povzbudzuje. Potrebujeme toto povzbudenie. Ešte stále žijeme v neistých a ťažkých časoch kvôli pandémii. Mnohí sú ustráchaní z budúcnosti a zaťažení sociálnymi situáciami, osobnými problémami, nebezpečenstvami vyplývajúcimi z ekologickej krízy, z nespravodlivostí a ekonomickej nerovnováhy na celej planéte.

Pri pohľade na Máriu, ktorá drží v náručí svojho Syna, myslím na mladé matky a ich deti, ktoré utekajú pred vojnami a hladom alebo čakajú v utečeneckých táboroch. Je ich toľko! A keď rozjímavo hľadíme na Máriu, ktorá ukladá Ježiša do jasieľ a dáva ho k dispozícii všetkým, pamätajme, že svet sa zmení a život každého z nás sa zlepší len vtedy, ak sa dáme k dispozícii druhým a nebudeme čakať, kým to začnú robiť oni.

Ak sa staneme remeselníkmi bratstva, budeme môcť pretkať vlákna sveta rozorvaného vojnou a násilím.“ Aj týmito slovami sa prihovoril Svätý Otec 1. januára na poludnie veriacim na Námestí sv. Petra.

VIAC: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20220102001

Vatican News TK KBS

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Pápež: Oficiálne pozvime Boha do tmavých oblastí nášho života - Vatican News

Ne jan 2 , 2022
Oficiálne ho pozvime do nášho života, najmä do tmavých oblastí: „Pozri sa, Pane, že tam nie je svetlo, je to tam bez elektriny, ale prosím ťa, nesiahaj na to, lebo neviem, či dokážem túto situáciu zanechať“. Hovorme jasne, konkrétne. Tie tmavé miesta, naše „vnútorné stajne“: každý z nás ich má. […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy