Tento rok organizujú už 3. ročník nočnej púte Železný pútnik

Železný pútnik – je názov pôstnej pešej nočnej púte z Trstína – Hájička do Šaštína. Púť sa koná už tradične dva týždne pred Veľkou nocou. Jej tretí ročník sa bude konať z piatka na sobotu 15. – 16. marca 2024. Organizátori pozývajú na túto púť všetkých, ktorí chcú ešte intenzívnejšie prežiť pôstnu prípravu na slávenie sviatkov Veľkej noci.

Púť sa začne v piatok 15. marca svätou omšou vo farskom Kostole sv. Petra a Pavla v Trstíne (čo je zmena oproti minulosti, keď sa svätá omša konala v kostolíku v Trstíne – Hájičku) o 18.00 hodine. Po svätej omši sa pútnici vydajú k pútnickému kostolu v Trstíne – Hájičku, kde bude krátke zastavenie. Potom už pútnici vykročia smerom cez Malé Karpaty do Plaveckého Mikuláša, kde bude priestor na krátky oddych a občerstvenie v Kultúrnom dome. Následne bude púť pokračovať do Šaštína a v sobotu 16. marca ráno o 6.00 hodine bude zavŕšená svätou omšou v národnej svätyni – Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne.

Obetou náročnosti pútnici vyprosujú Božie požehnanie pre tých, ktorí to potrebujú. Minulý rok sa púte zúčastnilo vyše 200 pútnikov z Oravy, Záhoria, Trnavy a okolia, ale i od Zlatých Moraviec. Zároveň je tu aj duchovné prepojenie na Moravu, kde sa podobná púť koná už po 27 krát. Táto púť nadväzuje aj na historické putovania mariánskych pútnikov, ktorí v minulosti putovali z Trstína – Hájička do Šaštína.

Dĺžka púte je približne 40 km a ide sa za každého počasia. Odhad časovej náročnosti je približne 12 hodín. Putovať možno po celej trase alebo si zvoliť jej časť. Zabezpečená je lekárska starostlivosť a k dispozícii je aj auto, ktoré privezie pútnikov, ktorí by to potrebovali, do Šaštína. Svätú omšu z Trstína vysiela v priamom prenose Rádio Lumen. Viac tu:


TRNAVA 21. februára 2024 – Železný pútnik – je názov pôstnej pešej nočnej púte z Trstína – Hájička do Šaštína. Púť sa koná už tradične dva týždne pred Veľkou nocou. Jej tretí ročník sa bude konať z piatka na sobotu 15. – 16. marca 2024. Organizátori pozývajú na túto p….

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Prezentácia knihy Antona Hrnku Prechádzky slovenskými dejinami v Nitre - CYRILOMETODIADA

Št feb 22 , 2024
Milí priatelia, dávame do Vašej pozornosti pozvánku na prezentáciu knihy Antona Hrnku Prechádzky slovenskými dejinami, ktorá sa uskutoční dňa 22. februára 2024 v Kňazskom seminári sv. Gorazda v Nitre. PREZENTÁCIA KNIHY ANTONA HRNKU PRECHÁDZKY SLOVENSKÝMI DEJINAMI Kňazský seminár sv. Gorazda v Nitre Publikácia vznikla na základe cyklu prednášok Antona Hrnku […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto