TENTO SVET BUDE BOŽÍ, RADOSTNEJŠÍ, AK DOKÁŽEME BYŤ SAMI SEBOU 4. pôstna nedeľa 🟣 Erika Sokola 🎧 nahrávka, 📃celý text: http://ww…CZ ECAV Bratislava Staré Mesto on Facebook

TENTO SVET BUDE BOŽÍ, RADOSTNEJŠÍ, AK DOKÁŽEME BYŤ SAMI SEBOU

4. pôstna nedeľa 🟣 Erika Sokola
🎧 nahrávka, 📃celý text: http://www.velkykostol.sk/kazen-na-4-postnu-nedelu-27-3-2022/

„Tento svet bude Boží, radostnejší práve vďaka tým, ktorí sa nenechajú odradiť, nenechajú sa paralyzovať strachom, neistotou, bolesťou. Práve ich odvaha a vytrvalosť zasiahne, spôsobí zmenu.

Tento svet bude Boží, radostnejší, ak dokážeme spoločne zdieľať radosť a nádej pre budúcnosť, sny a ciele, ktoré nás posunú ďalej. Ak dokážeme vidieť krásu a výnimočnosť v maličkostiach.

Tento svet bude Boží, radostnejší, ak sa dokážeme podeliť o našu radosť, o náš smiech, ale aj o svoje jedlo, šaty a príbytok s tými, ktorí ich teraz nemajú.

Tento svet bude Boží, krajší ak sa nebudeme hanbiť plakať s tými, ktorí trpia.

Tento svet bude Boží, radostnejší, ak dokážeme byť sami sebou. Jedineční. Originálni.

Tento svet bude Boží, radostnejší práve vďaka tým, ktorí urobia maximum pre druhého. A urobia to s nadšením, inšpiráciou, tvorivosťou, pokorou, čestnosťou ale aj profesionalitou. S láskou.
Láskou, ktorá ich vedie k starostlivosti, záujmu, empatii, trpezlivosti i zápasu o hodnoty.“

📸 archív CZ, S. Griguš

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Pápež: Je čas zakázať vojnu, vymazať ju z dejín skôr než vymaže nás - Vatican News

Ne mar 27 , 2022
Pápež František v dnešnú nedeľu 27. marca opätovne s plnou rozhodnosťou odsúdil vojnu proti Ukrajine, použijúc slová „beštialita“, „barbarstvo“ a „svätokrádež“. Zdôraznil nezmyselnosť vojny ako takej, pretože ničí budúcnosť a predstavuje „porážku pre všetkých“: „Nech ľudstvo pochopí, že nastal čas zakázať vojnu, vymazať ju z dejín ľudstva skôr, ako ona […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto