Ukrajinský kňaz: Modlitba má veľkú silu, aj keď ju niekedy nedoceňujeme

V Bratislave pôsobí Ukrajinec Igor Marusyn ako gréckokatolícky kňaz pre Ukrajincov žijúcich na Slovensku. V Lamači v kaplnke svätej Rozálie sa schádzajú každý deň na bohoslužbu. Podľa neho na Slovensku doteraz žilo približne 50 000 Ukrajincov. Igor Marusyn poskytol rozhovor pre Rádio Lumen a TK KBS.

Ako vnímate situáciu doma na Ukrajine?

Na Ukrajine je veľmi ťažká situácia. Máme v srdci i na očiach slzy. Je to nespravodlivá vojna, v ktorej zomierajú naši ľudia, ženy, deti. Strieľajú na obytné domy. Ostreľujú domy, autá, ľudí. Je to veľmi ťažká situácia. Naši vojaci ukazujú svoju veľkú silu. Všetci Ukrajinci vzdorujú nepriateľovi, lebo my nebudeme otrokmi. Budeme bojovať do poslednej kvapky krvi, ale nebudeme otrokmi.

Mnoho Ukrajincov zo svojej vlasti uteká. Prichádzajú aj na Slovensko. Mnohí im pomáhajú, ako môžu.

Je to pre nás veľmi dôležité. Ďakujeme všetkým na Slovensku, ktorí pomáhajú Ukrajincom. Najmä ženám a deťom. My tiež robíme, čo môžeme. Robíme zbierky. Ľudia aj k nám do kostola nosia potrebné veci. Každý, Slováci i Ukrajinci, ktorí tu žijú, pomáhajú, ako vedia a ako môžu.

Čím by mohli pomôcť naši poslucháči, Slováci?

Veľmi dôležitá je podpora. A veľmi dôležitá je modlitba. V nedeľu sme sa modlili s bratislavským arcibiskupom metropolitom Stanislavom Zvolenským v katedrále. Bolo dobré, že sme sa modlili takto spolu. Boli sme tam spolu Slováci i Ukrajinci. Modlitba má veľkú silu. My ju mnohokrát nedoceňujeme, ale prosím modlite sa, aby nastal vytúžený mier na Ukrajine, aby nebolo nevinných obetí.

Slováci sa modlia, ale chú priložiť aj ruku k dielu. Mnohí ponúkajú svoje sily, ponúkajú ubytovanie. Jedna pani z Ukrajiny mi hovorila o potrebe termoprádla, čo sa dá ešte spraviť?

V prvom rade potrebujeme lieky, hygienické potreby, ručníky, postelné prádlo, baterky. Prosíme, aby pomohol kto môže a ako môže.

VIAC: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20220301020

TK KBS


V Bratislave pôsobí Ukrajinec Igor Marusyn, ako gréckokatolícky kňaz pre Ukrajincov žijúcich na Slovensku. V Lamači v kaplnke svätej Rozálie sa schádzajú každý deň na bohoslužbu. Podľa neho na Slovensku doteraz žilo približne 50 000 Ukrajincov. Igor Marusyn poskytol rozhovor pre R…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Dobro je silnejšie ako zlo, májme nádej v Bohu, odkazuje P. Bilyk Redemptoristi on Facebook

Ut mar 1 , 2022
Dobro je silnejšie ako zlo, májme nádej v Bohu. P. Artur Bilyk hovoril o situácii na Ukrajine a o nádeji v Bohu pre TV LUX Páter Artur Bilyk pochádza zo slovenskej menšiny na Ukrajine a pôsobí ako redemtorista v Gaboltove. TV LUX sa s ním rozprávala ako vníma konflikt na […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto