Usmernenie k júnovým sláveniam, ktoré tento rok pripadnú na rovnaký dátum

Vzhľadom na otázky týkajúce liturgického slávenia slávností Najsvätejšieho Srdca Ježišovho a Narodenia sv. Jána Krstiteľa, ktoré tento rok pripadnú na rovnaký dátum – 24. júna, obrátila sa Tlačová kancelária KBS na Liturgickú komisiu KBS so žiadosťou o vysvetlenie. Prinášame usmernenie, ktoré poskytol tajomník komisie Andrej Krivda.

„Vo všeobecnosti platí, že v piatok 24. júna sa slávi slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho. Slávnosť Narodenia sv. Jána Krstiteľa sa prekladá na štvrtok 23. júna, pričom vo štvrtok 23. júna večer sa už slávia prvé vešpery zo slávnosti Najsvätejšieho Srdca Ježišovho,“ píše sa v usmernení.

„V Trnavskej arcidiecéze a tam, kde je sv. Ján Krstiteľ patrónom mesta alebo rehoľnej komunity, to ale platí opačne – v piatok 24. júna sa slávi slávnosť Narodenia sv. Jána Krstiteľa a slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho sa prekladá na štvrtok 23. júna, pričom vo štvrtok 23. júna večer sa už slávia prvé vešpery zo slávnosti Narodenia sv. Jána Krstiteľa,“ pokračuje ďalej vysvetlenie s tým, že tieto pokyny sú uvedené aj v Direktóriu na rok 2022 (s. 240 – 243).

„Pre Trnavskú arcidiecézu je potrebné doplniť, že slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho nevypadáva, ale slávi sa vo štvrtok 23. júna do modlitby popoludní vrátane,“ dodal tajomník Liturgickej komisie KBS.

TK KBS


Vzhľadom na otázky týkajúce liturgického slávenia slávností Najsvätejšieho Srdca Ježišovho a Narodenia sv. Jána Krstiteľa, ktoré tento rok pripadnú na rovnaký dátum – 24. júna, obrátila sa Tlačová kancelária KBS na Liturgickú komisiu KBS so žiadosťou o vysvetlenie. Prináš…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Homilie ze mše svaté 23.4.2022, P. František Boldy CSsR Redemptoristi on Facebook

Ut máj 24 , 2022
Včerajšiu sv. omšu v kaplnke Tv Noe slúžil P. František Boldy, ktorý pôsobí v komunite Frýdek a je zároveň vikárom provincie Bratislava-Praha. Vypočujte si jeho kázeň. Evangelium – Jan 15,26 16,4a Autor správy, foto a správu publikoval Redemptoristi on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy