V Trnavskej nemocnici si pripomenuli 30. svetový deň chorých

V piatok 11. februára si pri spomienke na Preblahoslavenú Pannu Máriu Lurdskú v Katolíckej cirkvi pripomíname 30. svetový deň chorých, ustanovený pápežom sv. Jánom Pavlom II.
V nedeľu pred uvedeným dňom (pozn. red.: 6. februára) arcibiskup Mons. Ján Orosch poslal cez svojich kňazov do každej rodiny veriacich Trnavskej arcidiecézy list. Jeho obsahom bol príhovor k tomuto výročiu a katechéza chorým a ich rodinám.

Zároveň trnavský arcibiskup v stredu 9. februára predsedal svätej omši v nemocničnej Kaplnke povýšenia Svätého kríža vo Fakultnej nemocnici v Trnave. Pri zachovaní prísnych protipandemických opatrení sa spolu s ním na svätej omši zúčastnili veriaci lekári, zdravotné sestry a dobrovoľníci v nemocničnej duchovnej službe.

Trnavská arcidiecéza podľa záujmu veriacich pokrýva duchovnú starostlivosť o pacientov aj počas covidovej pandémie a to v ôsmich nemocniciach ako aj v šesťdesiatichôsmich domovoch sociálnej starostlivosti.

Čítajte tu:


TRNAVA 10. februára 2022 – V piatok 11. februára si pri spomienke na Preblahoslavenú Pannu Máriu Lurdskú v Katolíckej cirkvi pripomíname 30. svetový deň chorých, ustanovený pápežom sv. Jánom Pavlom II.

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Priamy prenos svätej omše začiatok 18:30

Pi feb 11 , 2022
PRIAMY PRENOS SVÄTEJ OMŠE, ZAČIATOK 18:30 ▶️ Vysielame priamy prenos svätej omše z príležitosti Svetového dňa chorých 👑 Začiatok o 18:30 hod. Celebruje arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský. Svätá omša je z kostola navštívenia Panny Márie (Milosrdný bratia) v Bratislave 💒 #abuba #bratislavskaarcidieceza #svataomsa #live Autor správy, foto a správu publikoval […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy