Vincentíni si pripomenuli duchovné zrodenie Misijnej spoločnosti

Sviatok Obrátenia svätého apoštola Pavla je pre vincentínov význačným dňom, kedy si pripomína duchovný zrod Misijnej spoločnosti, ktorú Duch Svätý skrze svätého Vincenta de Paul vzbudil vo svojej Cirkvi pri ohlasovaní Dobrej zvesti. Slávnostnou svätou omšou, ktorú slávili v utorok 25. januára 2022 v Kostole sv. Vincenta de Paul v Bratislave, si tak pripomenuli 405 rokov od duchovného počiatku Misijnej spoločnosti. Hlavným celebrantom svätej omše bol trnavský arcibiskup Ján Orosch. Viac čítajte tu:


BRATISLAVA 26. januára 2022 – Sviatok Obrátenia svätého apoštola Pavla je pre vincentínov význačným dňom, kedy si pripomína duchovný zrod Misijnej spoločnosti, ktorú Duch Svätý skrze svätého Vincenta de Paul vzbudil vo svojej Cirkvi pri ohlasovaní Dobrej zvesti.

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Pápež: Nech sa modlitby za Ukrajinu dotknú zodpovedných na zemi

St jan 26 , 2022
V stredu 26. januára, ktorá je z iniciatívy Svätého Otca Františka dňom modlitby za pokoj na Ukrajine, zopakoval pápež svoje pozvanie aj pri stretnutí s pútnikmi na generálnej audiencii v Ríme. K modlitbe za Ukrajinu pozval aj cez sociálnu sieť. Zo svojej twitterovej adresy @Pontifex rozoslal pápež František svoje pozvanie […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy