Vladyka Babjak ďakuje tým, ktorí prihlásili ku gréckokatolíckemu vierovyznaniu

Prešovský arcibiskup metropolita Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku Ján Babjak SJ vyjadruje veľkú vďaku všetkým veriacim, ktorí sa počas minuloročného sčítania obyvateľov, domov a bytov prihlásili ku gréckokatolíckemu vierovyznaniu. Vyjadrenie prinášame v plnom znení:

„Výsledky sčítania obyvateľov vnímam veľmi pozitívne. Je to dôkaz toho, že naša cirkev je živá, hoci sa ako každá iná borí s rôznymi problémami. Sčítanie sa uskutočnilo v pandemickej dobe, ktorá významne poznačila pastoráciu, ale aj napriek tomu počet gréckokatolíckych veriacich v porovnaní s rokom 2011 narástol o 5,5%.

Ďakujem úprimne všetkým veriacim, za ich svedectvo viery, že aj napriek rôznym sekularizačným tlakom sa nehanbili priznať k svojej viere. Chcem taktiež vrúcne poďakovať všetkým kňazom pôsobiacim vo farnostiach, či pastoračných a pútnických centrách, lebo vďaka ich horlivému pastoračnému prístupu a obetavej kňazskej službe mohli veriaci cítiť, že Cirkev sa o nich stará. Chcem sa poďakovať aj gréckokatolíckej televízii LOGOS, ktorá nás už sedem rokov zviditeľňuje v mediálnom priestore.

Zároveň je to pre všetkých nás aj výzva, aby sme nezostali stáť, aby sme sa neuspokojili s týmto výsledkom, lebo viera je vtedy živá ak stále napreduje. V kontexte práve prebiehajúcej synodálnej cesty v Cirkvi chcem preto pozvať duchovenstvo a veriacich Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku, aby sme kráčali spoločne, počúvali sa navzájom a nechali sa viesť Svätým Duchom a takto vytvárali spoločenstvo veriacich v Krista.

Za všetkých vás sa modlím a udeľujem vám svojej archijerejské požehnanie.“

vladyka Ján Babjak SJ
prešovský arcibiskup metropolita

Prešovská archieparchia TK KBS


Vladyka Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup a metropolita Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku vyjadruje veľkú vďaku všetkým veriacim, ktorí sa počas minuloročného sčítania obyvateľov, domov a bytov prihlásili ku gréckokatolíckemu vierovyznaniu. Vyjadrenie vladyku prinášame v p…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

U Františkánov v Bratislave sa konala ekumenická bohoslužba slova

Št jan 20 , 2022
V Bratislave sa konala ekumenická bohoslužba slova. Viedli ju siedmi duchovní. Privítali možnosť stretnúť sa a „rásť v ekumenickom priateľstve obzvlášť, keď sme zažili izoláciu počas pandémie.“ Bratislavská arcidiecéza TK KBS Hneď prvý deň Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov 18. januára 2022 sa uskutočnila ekumenická bohoslužba slova vo františkánskom Kostole […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto