Vladyka Sviatoslav Ševčuk vyjadril vďačnosť gréckokatolíkom na Slovensku Po tom čo Svätý Otec František vyzval veriacich na cel…

Vladyka Sviatoslav Ševčuk vyjadril vďačnosť gréckokatolíkom na Slovensku

Po tom čo Svätý Otec František vyzval veriacich na celom svete, aby sa 26. januára modlili za pokoj a mier na Ukrajine, zareagoval vladyka Ján Babjak SJ výzvou pre duchovenstvo a veriacich Prešovskej archieparchie, aby v daný deň sa vo všetkých chrámoch zvlášť modlili za urovnanie nepokojov v susednej Ukrajine. O svojej blízkosti uistil aj Jeho Blaženosť Sviatoslava Ševčuka, väčšieho arcibiskupa kyjevsko-haličského a hlavu Ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi. Vladyka Sviatoslav pred pár dňami zaslal metropolitovi Jánovi ďakovný list, ktorý vám prinášame v plnom znení:

Vysokopreosvietený vladyka – metropolita

Píšem Vám tento list, aby som Vám vyjadril vďačnosť, že ste sa s nami zjednotili v modlitbe za mier na Ukrajine a na celom svete, ako nás vyzval Svätý Otec František, rímsky pápež.

Váš list z 26. januára tohto roku, ako aj modlitba za mier na Ukrajine, ktorá bola toho dňa prednesená vo Vašom katedrálnom chráme, – to je prejav lásky Hlavy Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku k bratskému ukrajinskému ľudu, ktorému teraz hrozí nebezpečenstvo.

Za tento skutok Vám a Vašej cirkvi v mene našich otcov biskupov a celého ukrajinského ľudu vyjadrujem srdečné poďakovanie!

Nech Vaša modlitba bude vypočutá, aby sme aj naďalej mohli žiť v mieri a láske v spoločnej a slobodnej európskej rodine.

Úprimne v Kristu oddaný

+ Sviatoslav

Українська Греко-Католицька Церква

http://www.grkatpo.sk/?spravy&id=3636

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

✝️ #čítamebreviár Bože, kráľ neba a zeme, veď a posväcuj dnes naše srdce i telo, spravuj a ovládaj naše myšlienky, reči a skutky...

Po feb 21 , 2022
✝️ #čítamebreviár Bože, kráľ neba a zeme, veď a posväcuj dnes naše srdce i telo, spravuj a ovládaj naše myšlienky, reči a skutky podľa tvojho zákona a podľa tvojich prikázaní, aby sme s tvojou pomocou dosiahli spásu a slobodu tu i vo večnosti. Autor správy, foto a správu publikovala TK […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy