VRÁŤME SA K SLOVÁM SVÄTÉHO OTCA FRANTIŠKA Panna Mária je vzorom viery pre tento slovenský národ: viery, ktorá sa vydáva na cest…

VRÁŤME SA K SLOVÁM SVÄTÉHO OTCA FRANTIŠKA

Panna Mária je vzorom viery pre tento slovenský národ: viery, ktorá sa vydáva na cestu, vždy pobádaná jednoduchou a úprimnou zbožnosťou, vždy na púti, v hľadaní Pána.

Kráčaním premáhate pokušenie statickej viery, ktorá sa uspokojí s nejakým obradom alebo starou tradíciou, vychádzate zo svojho vnútra, nesiete v batohu svoje radosti a bolesti a robíte zo svojho života púť lásky k Bohu a k bratom a sestrám. Ďakujem za toto svedectvo!

A prosím vás, zostaňte na ceste, stále! Nezastavte sa! Ešte chcem dodať jedno. Povedal som: „Nezastavte sa!“, lebo keď sa Cirkev zastaví, ochorie; keď sa biskupi zastavia, ochorie Cirkev; keď sa kňazi zastavia, ochorie Boží ľud.

Úryvok z homílie pápeža Františka, ktorú predniesol na záver apoštolskej cesty na svätej omši v Šaštíne, 15. 9. 2021)

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210915010

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

V Poľsku štartuje modlitbová iniciatíva „Kána Galilejská“

Št sep 30 , 2021
INŠPIRATÍVNA MODLITBOVÁ INICIATÍVA KÁNA GALILEJSKÁ V Poľsku štartuje nová iniciatíva „Kána Galilejská“, jej cieľom je modliť sa za potreby jedného konkrétneho človeka a takto ho podporiť. https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210930026 Po úspešnej modlitbovej akcii „Nazaret – môj dom“, pôstnej akcii „Ninive – pokánie rodín“ a Pompejskej novéne, štartuje v Poľsku nová modlitbová iniciatíva […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy