Výnimočná výstava Biblií

V Žiline sprístupnili novú výstavu Slova, ktorého sa môžete dotknúť

Nedeľa Božieho slova sa vo Farnosť Dobrého pastiera Žilina-Solinky slávila výnimočným spôsobom. V nedeľu 23. januára 2022 v Aule pastoračného centra otvorili výstavu „Stretnutie s Bibliou“. Farnosť ju pripravila v spolupráci so Slovenskou biblickou spoločnosťou a pozývajú všetkých prísť a dotknúť sa Slova počas celého nasledujúceho týždňa až do nedele 30. januára. Podujatie je pod záštitou žilinského diecézneho biskupa Tomáša Galisa, predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej a primátora mesta Žilina Petra Fiabáne.

Slávnostnú svätú omšu celebroval žilinský biskup Mons. Tomáš Galis. Veriacich povzbudil, aby brali do rúk Božie Slovo, ktoré nás chce zvnútra premieňať a pretvárať. Dodal, že zmyslom Biblie je pomôcť nám, aby sme mohli poznať Boha, milovať ho a slúžiť mu. Štefan Ševčík, ktorý je poverený vedením Slovenskej biblickej spoločnosti, odovzdal v závere svätej omše farnosti ako dar sto kusov Biblie.

Pozvaní hostia v Aule pastoračného centra si mohli ako prví pri otvorení výstavy pozrieť vyše 300 rôznych výtlačkov Svätého Písma v rôznych formátoch a vo vyše tridsiatich svetových jazykoch. Medzi nimi je aj 300 ročná Biblia či moderná vodeodolná. Otvorenie výstavy sa konalo v režime OP s prihliadnutím na všetky pandemické opatrenia.

Miestny farár Dušan Pecko privítal hostí a odovzdal slovo biskupovi Galisovi. Po ňom sa prítomným prihovoril primátor mesta Žilina, Peter Fiabáne, zborový farár Marián Kaňuch i biblista Ján Ďurica, SJ. Štefan Ševčík spropagoval medzi prítomnými stránku biblia.sk, na ktorej je možné nájsť množstvo prekladov aj s možnosťou objednať si Božie Slovo vo všetkých možných formách, napr. aj v Braillovom písme, v posunkovej reči či v audio alebo ako animované DVD pre deti.

Výstava bude v Pastoračnom centre na Smrekovej 39 v Žiline-Solinky otvorená pre školy denne od 24. – 29. januára v čase od 8:00 do 12:00 a pre verejnosť od 13:00 do 20:00. Posledný deň výstavy bude pre verejnosť otvorená od 16:00 do 20:00.
https://youtu.be/-yd5lH2K-5o


Stretnutie s BibliouVýnimočná výstava BibliíBiblie rôznych vekov, jazykov a prevedení

Autor správy, foto a správu publikovala Žilinská diecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Predstavitelia cirkví na celoslovenskej ekumenickej bohoslužbe v Bratislave

Po jan 24 , 2022
V Novom evanjelickom kostole na Legionárskej ulici v Bratislave sa v nedeľu 23. januára 2022 konala celoslovenská ekumenická bohoslužba. Katolícku cirkev zastupoval bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský a trnavský arcibiskup Ján Orosch, ktorý je zároveň predsedom Rady pre ekumenizmus Konferencie biskupov Slovenska. Evanjelickú cirkev a. v. reprezentoval generálny biskup Ivan […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto