www.grkatpo.sk

Vyjadrenie vladyku Jána Babjaka SJ k výsledkom sčítania obyvateľstva

Vladyka Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup a metropolita Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku, vyjadruje veľkú vďaku všetkým veriacim, ktorí sa počas minuloročného sčítania obyvateľov, domov a bytov prihlásili ku gréckokatolíckemu vierovyznaniu.
—————
✝ „Výsledky sčítania obyvateľov vnímam veľmi pozitívne. Je to dôkaz toho, že naša cirkev je živá, hoci sa ako každá iná borí s rôznymi problémami. Sčítanie sa uskutočnilo v pandemickej dobe, ktorá významne poznačila pastoráciu, ale aj napriek tomu počet gréckokatolíckych veriacich v porovnaní s rokom 2011 narástol o 5,5%.

🙏 Ďakujem úprimne všetkým veriacim, za ich svedectvo viery, že aj napriek rôznym sekularizačným tlakom sa nehanbili priznať k svojej viere. Chcem taktiež vrúcne poďakovať všetkým kňazom pôsobiacim vo farnostiach, či pastoračných a pútnických centrách, lebo vďaka ich horlivému pastoračnému prístupu a obetavej kňazskej službe mohli veriaci cítiť, že Cirkev sa o nich stará. Chcem sa poďakovať aj gréckokatolíckej televízii LOGOS, ktorá nás už sedem rokov zviditeľňuje v mediálnom priestore.

✝ Zároveň je to pre všetkých nás aj výzva, aby sme nezostali stáť, aby sme sa neuspokojili s týmto výsledkom, lebo viera je vtedy živá ak stále napreduje. V kontexte práve prebiehajúcej synodálnej cesty v Cirkvi chcem preto pozvať duchovenstvo a veriacich Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku, aby sme kráčali spoločne, počúvali sa navzájom a nechali sa viesť Svätým Duchom a takto vytvárali spoločenstvo veriacich v Krista.

✝🙏Za všetkých vás sa modlím a udeľujem vám svojej archijerejské požehnanie.“🙏✝

vladyka Ján Babjak SJ
prešovský arcibiskup metropolita

AUDIO nahrávka: http://www.grkatpo.sk/pub/doc/spravy/audio/2022-01-20_vyjadrenie%20k%20scitaniu%20babjak.mp3


Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Vladyka Babjak ďakuje tým, ktorí prihlásili ku gréckokatolíckemu vierovyznaniu

Št jan 20 , 2022
Prešovský arcibiskup metropolita Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku Ján Babjak SJ vyjadruje veľkú vďaku všetkým veriacim, ktorí sa počas minuloročného sčítania obyvateľov, domov a bytov prihlásili ku gréckokatolíckemu vierovyznaniu. Vyjadrenie prinášame v plnom znení: „Výsledky sčítania obyvateľov vnímam veľmi pozitívne. Je to dôkaz toho, že naša cirkev je živá, hoci sa […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy