Zástupcovia farských charít arcidiecézy sa stretli na Arcibiskupskom úrade

Zástupcovia farských charít Trnavskej arcidiecézy sa zišli v uplynulých dňoch v priestoroch Arcibiskupského úradu v Trnave.
Stretnutie otvoril osobitným požehnaním riaditeľ Arcibiskupského úradu Mons. Peter Šimko. V príhovore prítomných nazval poslami spásy a pokoja, „v ktorých slovách má zaznievať Kristov hlas“; a ich dobročinnú prácu prirovnal apoštolskej práci.

Podľa neho reprezentujú túžby ľudí; sú tými, ktorí môžu svojou pomocou meniť názory a postoje iných k lepšiemu, pretože zmena musí prísť zdola. Povzbudil ich a ocenil ich obetavú prácu, ktorá má veľmi pozitívny a formačný dosah i na ďalšie generácie, s víziou následnej zmeny celkových štruktúr. Po prosbe o vyliatie Ducha Svätého požehnal ružence vytvorené charitnými dobrovoľníkmi. Viac si môžete prečítať tu:


TRNAVA 25. mája 2022 – Zástupcovia farských charít Trnavskej arcidiecézy sa zišli v uplynulých dňoch v priestoroch Arcibiskupského úradu v Trnave.

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Dnes je sviatok Vstúpenia Krista Pána na nebo. Pozývame vás na služby Božie o 18:00 v Malom kostole. Káže František Ábel.CZ ECAV Bratislava Staré Mesto on Facebook

Št máj 26 , 2022
Dnes je sviatok Vstúpenia Krista Pána na nebo. Pozývame vás na služby Božie o 18:00 v Malom kostole. Káže František Ábel.

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto