Židovská spisovateľka Edith Brucková opätovala návštevu pápeža

Pápež František prijal návštevu židovskej spisovateľky Edith Bruckovej, ktorá v detstve prešla šiestimi koncentračnými tábormi.

Deväťdesiatročná spisovateľka Edith Bruck pochádza z Maďarska (z dedinky Tiszabercel) neďaleko slovenských hraníc. Od roku 1954 žije v Ríme. S pápežom Františkom sa pozná od februára 2021, keď ju prišiel osobne navštíviť v jej byte. Po roku mu tak opätovala návštevu, symbolicky v deň pamiatky obetí holokaustu.

Počas približne hodinovej priateľskej konverzácie hovorili i o dôležitosti odovzdávania spomienok na minulosť mladým generáciám, aby sa krutá história viac neopakovala. Pani Edith porozprávala pápežovi o svojich zážitkoch pri navštevovaní rímskych škôl a stretávaní sa s mladými, aby im odovzdala svoje spomienky.

Ako pozornosť priniesla doma upečenú vianočku, rovnakú, ako kedysi upiekla jej mama tesne predtým, ako ich odviedlo gestapo. Pápežovi venovala a dve knihy: jej dielo „Listy mojej mame“ a knihu básní maďarského poetu Miklósa Radnótiho, ktorú sama preložila do taliančiny. Svätý Otec jej daroval biely šál a medailu, ktorú preňho vyrobili v Jeruzaleme.

Vatican News TK KBS


Deväťdesiatročná spisovateľka Edith Bruck pochádza z Maďarska (z dedinky Tiszabercel) neďaleko slovenských hraníc. Od roku 1954 žije v Ríme. S pápežom Františkom sa pozná od februára 2021, keď ju prišiel osobne navštíviť v jej byte. Po roku mu tak opätovala návštevu, symboli…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Pápež František: Bojovať proti falošným správam, avšak s úctou k ľuďom

So jan 29 , 2022
„Ako kresťania sa musíme ako prví vyhýbať logike polarizácie a zjednodušovania, vždy sa snažiť priblížiť, sprevádzať, pokojne a rozumne odpovedať na otázky a námietky. Snažme sa pracovať na správnych a pravdivých informáciách o COVIDe-19 a o vakcínach, avšak bez hĺbenia priekop, bez vytvárania get. Pandémia nás pozýva, aby sme otvorili […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy