Zomrel kňaz Károly Horváth, pohreb bude v sobotu v Nových Zámkoch

V pondelok 15. novembra 2021 si Pán povolal do večnosti kňaza Banskobystrickej diecézy vsdp. Károlya Horvátha, honorárneho kanonika, žijúceho na zaslúženom odpočinku v meste Nové Zámky, ktorá územne spadá pod Nitriansku diecézu.

Pohrebné obrady budú v sobotu 20. novembra o 11:00 h v Krematóriu Nové Zámky a pohrebná svätá omša za zosnulého kňaza bude slávená následne v tamojšom farskom Kostole povýšenia Svätého kríža.

Zosnulý kňaz bol pôvodne vysvätený za Trnavskú arcidiecézu, na ktorej území pôsobil až do nového územného členenia Rímskokatolíckej cirkvi na Slovensku v roku 2008. Miestami, kde na území vtedajšej Trnavskej arcidiecézy vykonával svoju kňazskú službu, boli Bratislava, Šamorín, Dunajská Streda, Imeľ, Báč, Komárno, Strekov, Vyškovce nad Ipľom.

Odpočinutie večné daj mu, Pane, a svetlo večné nech mu svieti. Nech odpočíva v pokoji.


NOVÉ ZÁMKY 16. novembra 2021 – V pondelok 15. novembra si Pán povolal do večnosti kňaza Banskobystrickej diecézy vsdp. Károlya Horvátha, honorárneho kanonika, žijúceho na zaslúženom odpočinku v meste Nové Zámky, ktorá územne spadá pod Nitriansku diecézu.

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Všetkým obetiam holokaustu Vičnaja pamjať☦️ Gréckokatolícky kňazský seminár v Prešove on Facebook

St nov 17 , 2021
Všetkým obetiam holokaustu Vičnaja pamjať☦️ Autor správy, foto a správu publikoval Gréckokatolícky kňazský seminár v Prešove on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy