Apoštolský nuncius Mons. Giacomo Guido Ottonello oslávil 75. narodeniny Životné jubileum 75 rokov oslávil apoštolský nuncius na…

Apoštolský nuncius Mons. Giacomo Guido Ottonello oslávil 75. narodeniny

Životné jubileum 75 rokov oslávil apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Giacomo Guido Ottonello. Pri tejto príležitosti slávil v pondelok 30. augusta 2021 ďakovnú svätú omšu s kňazmi a biskupmi na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave.

Mons. Giacomo Guido Ottonello sa narodil 29. augusta 1946 neďaleko Janova, v severotalianskej oblasti Ligúria. Kňazskú vysviacku prijal pred okrúhlymi 50 rokmi, 29. júna 1971. Získal doktorát z teológie a v roku 1980 vstúpil do diplomatických služieb Svätej stolice. Postupne pracoval na pápežských zastupiteľstvách v Pakistane, Salvádore, Libanone, Francúzsku, Španielsku a Poľsku. Ako apoštolský nuncius pôsobil v Paname a v Ekvádore. Za nuncia na Slovensku ho vymenoval Svätý Otec František 1. apríla 2017.

Na pôdu nunciatúry v Bratislave, kam zakrátko zavíta aj Svätý Otec František, prišlo apoštolskému nunciovi arcibiskupovi Ottonellovi pri príležitosti jeho 75. narodenín spoločne zablahoželať 16 slovenských biskupov, medzi ktorými nechýbal ani trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch a emeritný arcibiskup Mons. Ján Sokol.


Autor správy, foto a správu publikoval Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

Ne sep 12 , 2021
Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku napísali slovenskí biskupi pastiersky list, ktorý si v plnom znení môžete prečítať tu: BRATISLAVA 28. augusta 2021 – Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. Autor správy, foto a […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy