Arcibiskup Gallaro: Oceňujem prítomnosť vašej Cirkvi na hraniciach

Sekretár Kongregácie pre Východné cirkvi v Ríme Giorgio Demetrio Gallaro, ktorý je na Slovensku, ocenil osobnú prítomnosť kňazov, seminaristov a laikov na hraniciach s Ukrajinou.

„Títo naši bratia a sestry, ktorí sú nútení opustiť svoju vlasť a svoje rodiny, tu nájdu pohostinnú náruč, úsmev a pomoc, ktorá je v týchto podmienkach tak potrebná,“ uviedol vo videu Eparchia Košice.

TK KBS


Sekretár Kongregácie pre Východné cirkvi v Ríme Giorgio Demetrio Gallaro ocenil osobnú prítomnosť kňazov, seminaristov a laikov na hraniciach s Ukrajinou. Jeho poďakovanie zverejnila na Facebooku Košická eparchia.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

V Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku začína Veľký pôst, teda Štyridsiatnica. Ide o štyridsaťdňové pôstne obdobie prípravy zam...

Ne feb 27 , 2022
V Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku začína Veľký pôst, teda Štyridsiatnica. Ide o štyridsaťdňové pôstne obdobie prípravy zamerané na Veľkú noc, ktorá sa v Gréckokatolíckej cirkvi nazýva Pascha. Pôstna liturgia pripravuje na slávenie veľkonočného (paschálneho) tajomstva jednak katechumenov (ohlásených čakateľov na krst), pričom za nich v liturgii prednáša osobitné modlitby, ako […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto