Biskupi absolvujú po pléne duchovné cvičenia o postave apoštola Petra

Po skončení plenárneho zasadnutia Konferencie biskupov Slovenska si otcovia biskupi v dňoch od 29. marca do 2. apríla v Badíne vykonajú duchovné cvičenia. Bude ich viesť biblista František Trstenský, farár a dekan v Kežmarku. Témou duchovných cvičení bude: „Apoštol Peter – skala odporu ale aj vášne pre Krista“.

Program bude pozostávať zo svätých omší, počas ktorých sa im prihovorí exercitátor. Témou bude vždy žalm z liturgického čítania. Ďalej budú biskupov čakať každý deň tri zamyslenia o osobe prvého z apoštolov, ako o ňom čítame v Božom slove. Dôležitým bude čas pre ticho a rozjímanie a svoje miesto bude mať adorácia a pobožnosti.

„Peter je najcitovanejšie meno po Ježišovi v textoch Svätého písma. Tento apoštol je impulzívny, horlivý, ale vôbec nie je bezchybný. Je to skala, ktorá Pán Ježiš musí poriadne otesávať. Ježiš ho takto pomenoval nie pre jeho dokonalosť, ale pre potenciál, ktorý v ňom videl.

O Michelangelovi sa hovorí, že dokázal v blokoch mramoru vidieť línie svojich budúcich diel. Ježiš povolal Petra, lebo v ňom dokázal vidieť to, čo iní nedokázali, línie svätosti. Pán nás povoláva nie pre našu dokonalosť, ale preto, že dokáže v nás vidieť to, čo ani my sami nedokážeme,“ približuje tému František Trstenský.

TK KBS


Po skončení plenárneho zasadnutia Konferencie biskupov Slovenska si otcovia biskupi v dňoch od 29. marca do 2. apríla v Badíne vykonajú duchovné cvičenia. Bude ich viesť biblista František Trstenský, farár a dekan v Kežmarku. Témou duchovných cvičení bude: „Apoštol Peter – ska…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Krížová cesta žien a matiek 🙏

Ut mar 29 , 2022
Krížová cesta žien a matiek 🙏 Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská rímskokatolícka farnosť v Prahe on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto