Bohoslužby v Katedrále sv. Jána Krstiteľa

Pozrite si časy svätých omší a oznamy katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa na 26. týždeň v Cezročnom období (od 27. septembra do 3. októbra 2021):

Pondelok 27. septembra – Sv. Vincenta de Paul, kňaza (spomienka)
– sv. omša o 7:30 h

Utorok 28. septembra – Utorok 26. týždňa v Cezročnom období (féria)
– sv. omša o 7:30 h

Streda 29. septembra – SV. MICHALA, GABRIELA A RAFAELA, ARCHANJELOV (sviatok)
– sv. omša o 7:30 h

Štvrtok 30. septembra – Sv. Hieronyma, kňaza a učiteľa Cirkvi (spomienka)
– sv. omša o 7:30 h

Piatok 1. októbra – Sv. Terézie od Dieťaťa Ježiša (z Lisieux), panny a učiteľky Cirkvi (spomienka)
– modlitba posvätného ruženca o 7:00 h
– sv. omša o 7:30 h

Sobota 2. októbra – Svätých anjelov strážcov (spomienka)
– pobožnosť Fatimskej soboty o 6:40 h
– sv. omša o 7:30 h

Nedeľa 3. októbra – DVADSIATA SIEDMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ (slávnosť)
– sv. omša o 7:30 h
– sv. omša o 9:30 h
– sv. omša o 11:30 h

KATEDRÁLNE OZNAMY:

1. Povzbudení návštevou a podnetmi Svätého Otca Františka rozhodli sa slovenskí biskupi vyhlásiť na túto nedeľu – 26. septembra 2021 – vo všetkých slovenských kostoloch zbierku na pomoc pre núdznych na Kube. Zbierka chce byť jedným z ovocí návštevy Svätého Otca, ktorý opakovane upriamuje pozornosť na bratov a sestry, ktorí majú ťažkosti, zostávajú však prehliadaní. Problémy Kuby prehĺbila celosvetová pandémia koronavírusu. Situácia narastajúcej materiálnej chudoby v tejto krajine je pre nás pripomienkou toho, že máme byť za čo vďační, a zároveň by sme nemali prehliadať tých, ktorí rovnaké šťastie nemajú. Našim cieľom je podeliť sa, tak ako sa v minulosti iní podelili s nami, keď sme to potrebovali. V dnešnú nedeľu (26. septembra) teda otcovia biskupi vo všetkých kostoloch vyhlasujú zbierku na pomoc pre chudobných na Kube, a prosia vás o vašu štedrosť v duchu povzbudení, ktoré sme počuli počas návštevy Svätého Otca. Už vopred vám vyslovujeme úprimné „Pán Boh odmeň!“ a ďakujeme.

2. Od pondelka 20.09.2021 sa pandemická situácia v našom okrese zhoršila a prešli sme do oranžovej farby Covid-automatu. S tým sú spojené aj obmedzenia na bohoslužbách. V kostole môže byť bez rozdielu osôb naraz 25% obsadených miest na sedenie a 50 osôb na státie. K tomu je ešte potrebná evidencia všetkých účastníkov. Preto Vás prosíme o spoluprácu. Už doma si môžete na lístok napísať svoje meno, telefóne číslo alebo e-mailovú adresu a pri vstupe do kostola vhodiť do pripravenej schránky. Pripomíname, že toto opatrenie bude potrebné robiť pri každom vstupe opakovane. Prosíme prijmime toto opatrenie, aby sme sa mohli zúčastniť svätých omší v čo najväčšom počte a ďakujeme Vám za trpezlivosť a zhovievavosť.

3. V budúcom týždni vstúpime do mesiaca október, ktorý je mesiacom posvätného ruženca a mesiacom misií. Aj tento rok sa budeme spoločne modliť posvätný ruženec. V minulom roku sme mali medzi nami ikonu Panny Márie, Matky ticha a v tomto roku budeme mať ikonu Panny Márie, Matky Eucharistie. Táto ikona vznikla v Pápežských misijných dielach v roku pandémie ako prejav lásky k Eucharistii a Panne Márii. Našim spoločným úmyslom bude prosba za Keňu. Spoločná modlitba sa bude začínať o 7:00 hod po nej bude svätá omša.

4. Vstupujeme do prvopiatkového týždňa. Spovedať budeme od 6:45 hod do svätej omše. V prípade potreby budeme spovedať aj po svätej omši.

5. Budúca sobota je prvou v mesiaci. Budeme sa modliť Fatimskú pobožnosť pred vyloženou Sviatosťou oltárnou. Pobožnosť začína o 6:40 hod a po nej bude svätá omša.

6. Na dnešnú nedeľu bola plánová v Trnavskom dekanáte aj zbierka na Pamätník nenarodených. Tí, ktorí by ste chceli prispieť na túto zbierku, prosíme Váš dar označiť osobitne, aby sme ju vedeli správne zaradiť.


Trnavská arcidiecéza | Oficiálna stránka | Rímskokatolícka Cirkev

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Otvorenie akademického roka na PBF

Ut sep 28 , 2021
V chráme sv. Jána Bohoslova na našom kňazskom seminári sa dnes slávnostnou svätou liturgiou a molebenom otvoril nový akademický rok 2021/2022 za účasti väčšiny pedagógov, študentov a zamestnancov PBF aj PKS. Vo svojej homílii nás otec dekan Štefan Pružinský všetkých povzbudil, zaželal mnoho Božieho blahoslovenia a pripomenul podľa slov dnešného […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto