Charita rozdala 45000 školských pomôcok Charita pomáha žiakom z celého Slovenska doplniť chýbajúce školské potreby. Tento, už 1…

Charita rozdala 45000 školských pomôcok
Charita pomáha žiakom z celého Slovenska doplniť chýbajúce školské potreby.
Tento, už 12. rok, odovzdala 45 tisíc školských pomôcok. Zbierku školských pomôcok, ktorá prebieha každý rok od 1. júna do 15. septembra, organizuje Slovenská katolícka charita v koordinácii s 10 diecéznymi a arcidiecéznymi charitami. Súčasťou 12. ročníka zbierky je sociálne štipendium pre školákov, v ktorom sa vyzbieralo vyše 15 000 eur. Použité budú na zaplatenie základných potrieb detí, ale aj krúžkov, doučovania a školských výletov. „Vďaka vám odišlo naše dieťa do školy pripravené, veľmi nám to pomohlo.“ Aj týmito slovami ďakujú rodičia množstva žiakov za pomoc, ktorú dostali v Zbierke školských pomôcok. Diecézna charita Žilina rozdala vo svojej diecéze školské pomôcky viac ako 658 deťom, ktorým výrazne pomohli začať nový školský rok s dobrým pocitom. Ďakujeme vám za dary a všetky školské pomôcky!

Pomoc na ceste za vzdelaním

Na začiatku školského roka trápia rodičov okrem zoznamov školských potrieb rôzne školské poplatky, platby za krúžky alebo finančne náročné učebnice a pracovné zošity. Tieto výdavky sú spoločné tak pre rodiny, ktoré nemajú finančnú rezervu, ako aj pre tie, ktoré už žijú v chudobe a nedostatočných sociálno-ekonomických podmienkach, čo nevyhnutne vplýva aj na ich deti.

„Pripraviť deti do školy je vždy začiatkom septembra dosť náročné, znamená pre mňa výdavky, ktoré sú nad moje sily. Pomoc Charity zmierňuje moju ťažkú situáciu,“ toľko slová mamičky Silvie zo Žilinskej diecézy.

„Práve v Charite sa stretávame s rodinami, ktorým často chýbajú prostriedky aj na zaplatenie cesty do školy. Ide o rodiny v hmotnej núdzi, čo ich stavia do nezávideniahodnej situácie. Kiežby žiaden rodič nemusel vyberať medzi vzdelaním pre svoje dieťa a jedlom či drevom na vyhriatie bývania,“ hovorí Simona Petrušová z charitného centra v Piešťanoch. „Zbierka však pomáha aj množstvu rodičov, o ktorých nemusíme vedieť, že trpia núdzou, pretože to na prvý pohľad nie je poznať. Aj v ich mene ďakujeme všetkým darcom za pomoc.“

Len v Piešťanoch pomohli darované školské pomôcky viac než 20 rodinám. Pomôckam sa potešila mamička – samoživiteľka s piatimi deťmi alebo prváčka Lenka, o ktorú sa stará babka predávajúca Nota Bene. Nová školská taška je pre ňu nielen dôvodom radosti do školy, znamená aj odstránenie strachu z toho, že bude vyčnievať z radu spolužiakov, ktorí netrpia nedostatkom tak ako jej rodina.

Charitné dielo tvoria darcovia

Do zbierky sa zapojilo niekoľko škôl, samospráv, farností a firiem, no najmä stovky jednotlivcov, ktorí sa rozhodli podporiť myšlienku pomoci deťom. Záštitu nad zbierkou prevzal primátor hlavného mesta SR Bratislavy Matúš Vallo a zástupcov Slovenskej katolíckej charity prijala v Prezidentskom paláci aj samotná prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá nielen darovala niekoľko plných školských tašiek, ale aj finančne podporila sociálne štipendium pre školákov.

„Vďaka darom zo Zbierky školských pomôcok sme aj my prispeli k radosti žiakov a uľahčili im nástup do školy. Ďakujeme všetkým darcom za spoluúčasť na charitnom diele lásky a pomoci našim najmenším,“ odkazuje Erich Hulman, generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity.
Caritas Slovakia – Slovenská katolícka charita
Diecézna charita Žilina

Autor správy, foto a správu publikovala Žilinská diecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Generálna audiencia: V Kristovi žijeme ako spravodliví - Vatican News

St sep 29 , 2021
V katechéze s názvom „Život vo viere“ pokračoval Svätý Otec už po 9. raz v cykle o liste sv. Pavla Galaťanom. Vysvetlil význam „ospravodlivenia“ Kristovou láskou ako základnú pravdu viery o tom, že kresťan je spravodlivý nie vďaka vlastným skutkom, ale z daru Božej milosti. Viera sa však musí prejavovať […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto