Drahí bratia kňazi, drahí veriaci, bratsky vás pozdravujem pri príležitosti výročia posvätenia Katedrálneho chrámu Najsvätejšej…

Drahí bratia kňazi, drahí veriaci,

bratsky vás pozdravujem pri príležitosti výročia posvätenia Katedrálneho chrámu Najsvätejšej Trojice v Žiline. Dátum posvätenia sa viaže k 10. októbru 1869, ked bol kostol po jeho zničení požiarom a neskorším zemetrasením opäť zrekonštruovaný a posvätený biskupom Augustínom Roškovánim.

Už vyše roka prebieha obnova veže a fasády našho katedrálného chrámu, ktorej cieľom je navrátiť jeho pôvodnú krásu. Vdaka za vašu doterajšiu štedrosť. Nadalej vás prosím o modlitbu a duchovné sprevádzanie konanej obnovy. Som si vedomý t’ažkostí s konaním viacerých zbierok v tomto zložitom období, napriek tomu vás však prosím o mimoriadnu zbierku 10. októbra 2021 vo farnostiach na obnovu katedrály.

Mojou túžbou je, aby katedrálny chrám bol nielen znakom starobylosti, krásy a symbolom Mesta Žilina, ale aby sa stal blízkym srdcu každého veriaceho našej diecézy a bol jedným z nástrojov na prehĺbenie nášho diecézneho spoločenstva.

S prosbou o orodovanie Panny Márie a svätého Jozefa vám zo srdca žehná

Mons. Tomáš Galis, žilinský biskup

Autor správy, foto a správu publikovala Žilinská diecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

KONIEC DIŠPENZU NA NEDEĽBÝCH SVÄTÝCH OMŠIACH ⛪️

Ne okt 3 , 2021
KONIEC DIŠPENZU OD NEDEĽNÝCH SVÄTÝCH OMŠÍ ⛪️ Dišpenz od neúčasti na nedeľných svätých omšiach sa skončil už dávnejšie a my sa ich môžeme zúčastniť s aktuálne platným opatreniami. Nezabúdajme, že Božie slovo je pre naše životy veľmi dôležité a potrebné. Pozývame vás pozrieť si video otca arcibiskupa na túto Dišpenz […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto