Milí spolubratia a saleziánska rodina na Slovensku, srdečne vám všetkým ďakujem za modlitby, vyjadrenia blízkosti a živý záuje…

Milí spolubratia a saleziánska rodina na Slovensku,

srdečne vám všetkým ďakujem za modlitby, vyjadrenia blízkosti a živý záujem angažovať sa v prospech našich bratov a sestier na Ukrajine, ktorí sa z večera do rána ocitli v situácii, ktorá nemá v našich časoch a zemepisných šírkach obdoby. Veľmi ma potešila pohotová ochota niektorých z vás pomôcť tejto trpiacej a skúšanej krajine. Pýtate sa nás na finančnú zbierku, niektorí ponúkate ubytovanie utečencom. Dostávame veľa otázok ako pomôcť.

Komunikujem s provinciálnym predstaveným saleziánov na Ukrajine, s otcom Michailom Chabanom a budeme sa snažiť byť našim spolubratom k dispozícii veľmi adresne a spôsobom, ktorý bude naozaj potrebný, a tiež podľa situácie, ktorá sa bude postupne vyvíjať.

Ak chcete byť informovaní o tom, akú pomoc saleziánske dielo na Ukrajine aktuálne potrebuje, napíšte nám mail na pomocukrajine@saleziani.sk a budeme vás v najbližšom období priebežne informovať o aktuálnych výzvach a potrebách saleziánskej rodiny na Ukrajine.

Na Ukrajine saleziáni východného obradu pracujú v 4 dielach, spravujú 3 farnosti, 2 oratória, 2 školy a sirotinec. Aktuálne vo Ľvove začínajú saleziáni i spolupracovníci prijímať vo svojich domoch utečencov z východnej Ukrajiny, prevažne deti a mladých.

Naďalej im pomáhajme našou modlitbou a obetami.

S bratským pozdravom v donovi Boscovi

d. Peter Timko sdb


Autor správy, foto a správu publikoval saleziani.sk on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Spišská charita vypravila autobus s utečencami, hľadá aj tlmočníkov

Pi feb 25 , 2022
Spišská katolícka charita zabezpečila odvoz utečencov z obce Veľké Slemence. Smerujú do zariadenia charity v Dolnom Smokovci. 🔴 Ľudia ochotní pomôcť s ubytovaním utečencov sa môžu ozvať Helene Fábryovej (0909 250 505, helena.fabryova@caritas.sk). 🔴 Na hraniciach potrebujú tlmočníkov z a do ukrajinčiny a mobilné WC, píše na Facebooku Anton Frič, […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto