Na pápežskej medaile k návšteve Slovenska je Sedembolestná a dvojkríž

NA PÁPEŽSKEJ MEDAILE JE SEDEMBOLESTNÁ A DVOJKRÍŽ

Medzi symbolické predmety spojené s apoštolskými cestami pápežov patrí i pamätná medaila. Slúži ako dar Svätého Otca pre vybrané osoby, s ktorými sa stretne i ako pamiatka pre históriu.

Autorkou pamätnej medaily pastoračnej návštevy pápeža Františka v dňoch 12. – 15. septembra 2021 na Slovensku je talianska umelkyňa Daniela Longová, z dielne ktorej pochádzajú i medaily jeho predchádzajúcich apoštolských ciest, ako aj niektorých ciest Benedikta XVI.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210913105


Medzi tradičné symbolické predmety spojené s apoštolskými cestami pápežov patrí i pamätná medaila. Slúži ako dar Svätého Otca pre vybrané osoby, s ktorými sa stretne i ako pamiatka pre históriu.
Autor správy, foto a správu publikoval TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Príhovor Svätého Otca po stretnutí s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou

Po sep 13 , 2021
NECH BOH ŽEHNÁ SLOVENSKO V plnom znení prinášame príhovor Svätého Otca Františka po stretnutí s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, ktorý predniesol v záhrade pred Prezidentským palácom. https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210913106 Prinášame v plnom znení príhovor Svätého Otca po stretnutí s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, ktorý predniesol v záhrade pred Prezidentským palácom. Autor správy, […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto