Najbližšiu nedeľu sa uskutoční tradičná zbierka na katolícke masmédiá

Najbližšiu nedeľu 29. mája sa v kostoloch uskutoční tradičná zbierka na katolícke masmédiá. Ide o pravidelnú zbierku, ktorá sa koná každý rok počas 7. veľkonočnej nedele v katolíckych farnostiach na celom Slovensku.

Finančnú podporu získajú na základe štatútu zbierky Televízia Lux (50 percent), Rádio Lumen (20 percent) a Tlačová kancelária KBS (10 percent). Zvyšných 20 percent zo získaných prostriedkov sa používa na podporu mediálnych grantov. Vlani zbierka vyniesla dohromady vyše 200 tisíc eur, rok predtým 240 tisíc eur.

„Katolícke médiá by bez pomoci veriacich neprežili,“ hovorí hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara. „Ich podpora je dôležitá. Prinášajú nám katolícky pohľad na svet a množstvo informácií z cirkevného prostredia, ktoré iné médiá neponúkajú. Prosíme veriacich, aby na 7. veľkonočnú nedeľu podporili katolícke masmédiá,“ dodáva pre TK KBS.

Na siedmu veľkonočnú nedeľu, ktorá bude tento rok 29. mája, si Cirkev pripomína 56. svetový deň spoločenských komunikačných prostriedkov. Posolstvo Svätého Otca Františka na tento deň je možné nájsť na stránke KBS. Na Slovensku je spojený s tradičnou zbierkou na katolícke masmédiá.

TK KBS TV LUX Rádio Lumen


Finančnú podporu získajú na základe štatútu zbierky Televízia Lux (50 percent), Rádio Lumen (20 percent) a Tlačová kancelária KBS (10 percent). Zvyšných 20 percent zo získaných prostriedkov sa používa na podporu mediálnych grantov. Vlani zbierka vyniesla dohromady vyše 200 tisíc…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Buon giorno s Františkem Redemptoristi on Facebook

Pi máj 27 , 2022
Misionár milosrdenstva P. František Boldy bol hosťom v relácii TV Noe Buongiorno s Františkom. Pozrite si záznam relácie. P. Boldy je v relácii od cca 22. minúty. V pořadu P. Daniel Vícha, děkan a farář v Místku, vždy jednou za čtrnáct dní v úterý seznamuje diváky s aktivitami a promluvami […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto