Nemiňme svoje nasadenie hneď v prvé dni

Organizácie, ktoré pomáhajú prichádzajúcim ukrajinským utečencom, vyzývajú ľudí, aby si silu pomáhať šetrili na dlhší čas.

Situáciu na hraniciach pomáhajú zvládať aj dobrovoľníci, no nemali by prichádzať neorganizovane. „Každého záujemcu prosíme, aby sa vopred prihlásil cez konkrétnu organizáciu,“ hovorí Hugo Gloss zo Slovenskej katolíckej charity. Lenka Kačmárová z organizácie Človek v ohrození dopĺňa, že hľadajú ľudí, ktorí by pomohli s logistikou, tlmočením či ubytovaním.

Práve ubytovacie kapacity budú v najbližších týždňoch dôležitou súčasťou dobrovoľnej pomoci. V organizácii Človek v ohrození mali k 6. marcu okolo päťtisíc ponúk ubytovania a prihlasovanie nechávajú naďalej otvorené.

„Teraz je záujem veľmi veľký, ale chceme poprosiť ľudí, aby si svoju silu pomáhať rozložili v čase. Rátame totiž s tým, že následky vojny budú dlhodobé a budeme potrebovať pomoc aj o niekoľko mesiacov. Preto niektorých možno neoslovíme hneď, no ich pomoc bude určite potrebná neskôr,“ vysvetľuje Lenka Kačmárová.

Rovnako hovorí aj Hugo Gloss: „Je vysoko pravdepodobné, že príchod ľudí z Ukrajiny bude trvať dlhšie.

Preto je dôležité, aby sme všetko nasadenie a ochotu neminuli hneď v prvých dňoch a aby sme pomáhali systematicky – od pokrytia základných potrieb až po našu ochotu pomôcť im na ulici, na vlakovej či autobusovej stanici, v obchode alebo na úrade.“

Katolícke noviny TK KBS


Organizácie, ktoré pomáhajú prichádzajúcim ukrajinským utečencom, vyzývajú ľudí, aby si silu pomáhať šetrili na dlhší čas.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

MODLITBA ZA MIER 🤝 🇺🇦 V nedeľu 13. marca 2022 večer o 20.30 hod. pozývame veriacich opäť sa zjednotiť v modlitbe za mier na Ukr...

Ne mar 13 , 2022
MODLITBA ZA MIER 🤝 🇺🇦 V nedeľu 13. marca 2022 večer o 20.30 hod. pozývame veriacich opäť sa zjednotiť v modlitbe za mier na Ukrajine. Bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský bude viesť Eucharistickú adoráciu v Katedrále svätého Martina v Bratislave, s prosbou na tento úmysel. Kto sa môže zúčastniť osobne, […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto