Nová iniciatíva zabezpečuje odovzdávanie Biblii pre rodiny z Ukrajiny

Na Slovensku vznikla nová iniciatíva dobrovoľníkov, ktorá pomáha zabezpečiť Biblie pre rodiny utekajúce z Ukrajiny. Stoja za ňou Adriana Strečanská, František Neupauer a Ľubomíra Jurčová. Prvých 200 kusov Biblie pre deti zabezpečili z Ľvova. S ich dovozom pomohol Peter Malach, ktorý preváža humanitárnu pomoc do Ľvova.

Myšlienka vychádza z potreby odovzdať „našim hosťom“ okrem materiálnej podpory aj duchovné bohatstvo, vravia iniciátori myšlienky. Píšu, že akcii požehnal a vložil do svojich modlitieb aj páter Tomáš Konc OFMCap. Patril do skupiny „Božích pašerákov“, ktorá bola v minulosti zaistená komunistickým režimom pri prenose náboženskej literatúry na Slovensko. Pridal sa i vladyka Milan Lach SJ a rehoľné spoločenstvá.

„Nestačí, ak našim priateľom z Ukrajiny poskytneme „len“ materiálnu pomoc. Potrebujú viac. Potrebujú nádej,“ hovorí za iniciatívu Adriana Strečanská. Vytvorili formulár, cez ktorý zbierajú kontakty na rodiny, ktoré majú záujem o Biblie. Ich cieľom však nie je len poslať niekomu knihu, ktorá obsahuje slová o radostnej zvesti. „Naším cieľom je budovanie spoločenstva a pokračovanie v projekte solidarity, tak ako k tomu v nedeľu Božieho milosrdenstva vyzvali veriacich aj otcovia biskupi,“ dodal František Neupauer.

Tí, ktorí majú záujem o Biblie, môžu vyplniť formulár. Tí, ktorí by chceli pomôcť s úhradou nákladov (poštovné, balné, kúpa Biblií), tak sa môžu obrátiť na e-mail: biblia.pre.hosti@gmail.com.

„Tvárou kampane sa stal Mirko z Rakovíc. Prvé spoločné čítanie Biblie v ukrajinskom jazyku zaznelo vo Veľkom Krtíši. Chlapec, ktorý býva v tomto mestečku s mamou a štyroma súrodencami učil čítať po ukrajinsky chlapčeka zo slovenskej rodiny. Čítali si pasáž o zrmŕtvychvstaní,“ dodal za iniciatíva Neupauer.

TK KBS


Na Slovensku vznikla nová iniciatíva dobrovoľníkov, ktorá pomáha zabezpečiť Biblie pre rodiny utekajúce z Ukrajiny. Stoja za ňou Adriana Strečanská, František Neupauer a Ľubomíra Jurčová. Prvých 200 kusov Biblie pre deti zabezpečili z Ľvova. S ich dovozom pomohol Peter Malach, kt…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Nové motu proprio zosúladilo kánonické právo s nedávnymi zmenami

Št apr 28 , 2022
Pápež František zasiahol do kánonu 695 Kódexu kánonického práva, aby ho zosúladil so šiestou knihou Kódexu, ktorá sa zaoberá zločinmi a trestami týkajúcimi sa rehoľníkov. Viac tu: VATIKÁN 27. apríla 2022 – Pápež František zasiahol do kánonu 695 Kódexu kánonického práva, aby ho zosúladil so šiestou knihou Kódexu, ktorá sa […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto