Otec biskup Tomáš Galis na sviatok Obetovania Pána, ktorý slávime aj ako Deň zasväteného života, pozdravil všetkých zasvätených,…

Otec biskup Tomáš Galis na sviatok Obetovania Pána, ktorý slávime aj ako Deň zasväteného života, pozdravil všetkých zasvätených, žijúcich na území Žilinskej diecézy, osobitným listom, v ktorom sa im poďakoval za ich prácu a život, nadväzujúc na slová Svätého Otca Františka, ktoré adresoval rehoľníkom počas návštevy našej krajiny v minulom roku. Aj keď sa v dnešný deň otec biskup nestretol osobne so zasvätenými na svätej omši, uistil všetkých o jeho modlitbách a podpore.

Drahé sestry a bratia!
Srdečne vás pozdravujem pri príležitosti Dňa zasväteného života. Ani v tomto roku nám epidemiologické podmienky celkom nedovoľujú osobne sa stretnúť, nič nám však nebráni aspoň takýmto spôsobom na seba navzájom pamätať.
Svätý Otec František na záver stretnutia s kňazmi a rehoľníkmi v Bratislave na jeseň minulého roka povedal: „Drahé a drahí, som vďačný Bohu za to, že som tu s vami, zo srdca vám ďakujem za to, čo robíte, i za to, čím ste, a za to, čo urobíte inšpirovaní touto homíliou, ktorá je zároveň semienkom, ktoré zasievam… Uvidíme, či rastliny porastú! Prajem vám, aby ste naďalej kráčali cestou evanjeliovej slobody v tvorivosti viery a dialógu, ktorý vyviera z Božieho milosrdenstva. Boh nás stvoril ako bratov a sestry, pozýva nás, aby sme boli tvorcami pokoja a svornosti.“
Milé rehoľníčky a rehoľníci, veľmi oceňujem vašu službu a všetky vaše charizmy, ktorými slúžite v Cirkvi, v našich spoločenstvách a farnostiach, ale aj pre dobro celej našej spoločnosti. Vidím vaše otvorené srdcia pre stretnutia s Kristom aj s ľuďmi.
Určite každú a každého z vás zasiahli slová Svätého Otca, ktoré možno vnímať ako veľkú výzvu modliť sa, premýšľať a konať. Nech každá vaša komunita premodlieva odkaz jeho návštevy a nech vyrastú hoc malé rastlinky žitého evanjelia ako pokračovanie prítomnosti Božieho posla uprostred nás.
Veľmi si prajem, aby sa v našich farnostiach a rehoľných komunitách udomácnilo synodálne myslenie a synodálne konanie. Budujme ho na slobodnom dialógu, úcte k pravde a k sebe navzájom. Je to náročná úloha, pred ktorou stojíme, ale verím, že predstavuje cestu, ktorú nám ukazuje Duch Svätý.
Pri všetkých našich každodenných zápasoch – stávajme sa tvorcami pokoja a svornosti, zmierenia a nádeje! Cirkev, táto krajina, tento svet veľmi potrebuje vaše – naše svedectvo. O pokoji a svornosti, o zmierení a nádeji nechceme len hovoriť, chceme svedčiť o tom, čo žijeme uprostred našich komunít.
Drahé sestry a bratia, v závere týchto pár riadkov vám rád vyprosujem hojnosť Božích milostí nielen pre Deň zasväteného života, ale i pre každý deň vášho života a zostávam s úctivým pozdravom a apoštolským požehnaním.

+ Mons. Tomáš Galis
žilinský biskup

Autor správy, foto a správu publikovala Žilinská diecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Kto je ten „robotník“ vo vinici Pánovej - svedectvo o Benediktovi XVI. - Vatican NewsFarnosť Jarovce on Facebook

St feb 2 , 2022
Prinášame text kardinála Fernanda Filoniho, veľmajstra Rytierskeho rádu Svätého hrobu, publikovaný 29. januára 2022 v denníku L’Osservatore Romano.

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy