Pápež: Je čas zakázať vojnu, vymazať ju z dejín skôr než vymaže nás

Pápež František v nedeľu 27. marca opätovne s plnou rozhodnosťou odsúdil vojnu proti Ukrajine, použijúc slová „beštialita“, „barbarstvo“ a „svätokrádež“. Zdôraznil nezmyselnosť vojny ako takej, pretože ničí budúcnosť a predstavuje „porážku pre všetkých“: „Nech ľudstvo pochopí, že nastal čas zakázať vojnu, vymazať ju z dejín ľudstva skôr, ako ona vymaže človeka z dejín.“ Prinášame slová jeho výzvy v plnom znení.

Výzva pápeža Františka proti vojne

„Drahí bratia a sestry! Už uplynul viac ako mesiac od začiatku invázie na Ukrajinu, od začiatku tejto krutej a nezmyselnej vojny, ktorá ako každá vojna predstavuje porážku pre všetkých, pre nás všetkých. Je potrebné odmietnuť vojnu, miesto smrti, kde otcovia a matky pochovávajú svoje deti, kde muži zabíjajú svojich bratov bez toho, aby ich videli, kde mocní rozhodujú a chudobní umierajú.

Vojna ničí nielen súčasnosť, ale aj budúcnosť spoločnosti. Čítal som, že od začiatku agresie proti Ukrajine bolo evakuované každé druhé dieťa z krajiny. Toto znamená ničenie budúcnosti a spôsobovanie dramatických tráum najmladším a najnevinnejším z nás. Toto je beštialita vojny, barbarský a svätokrádežný čin!

Vojna nemôže byť niečo nevyhnutné: nesmieme si navyknúť na vojnu! Musíme naopak premeniť dnešné rozhorčenie na zajtrajší záväzok. Pretože ak z toho, čo sa deje vyjdeme takí ako predtým, všetci budeme nejakým spôsobom vinní. Tvárou v tvár nebezpečenstvu sebadeštrukcie nech ľudstvo pochopí, že nastal čas zakázať vojnu, vymazať ju z dejín ľudstva skôr, ako ona vymaže človeka z dejín.

Modlím sa za každého politického lídra, aby nad týmto uvažoval a zasadil sa za túto vec! A aby pri pohľade na sužovanú Ukrajinu pochopil, že každý deň vojny zhoršuje situáciu pre všetkých. Preto znovu vyzývam: dosť, prestaňte, nech zmĺknu zbrane, nech sa seriózne rokuje pre mier! Naďalej sa neúnavne modlime ku Kráľovnej pokoja, ktorej sme zasvätili ľudstvo, zvlášť Rusko a Ukrajinu, s veľkou a intenzívnou účasťou, za čo vám všetkým ďakujem. Modlime sa spoločne. Zdravas Mária…“


VATIKÁN 27. marca 2022 – Pápež František v nedeľu 27. marca opätovne s plnou rozhodnosťou odsúdil vojnu proti Ukrajine, použijúc slová „beštialita“, „barbarstvo“ a „svätokrádež“. Zdôraznil nezmyselnosť vojny ako takej, pretože ničí budúcnosť a predstavuje „poráž…

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🎥 NAŽIVO: Modlitba za ukončenie vojny na Ukrajine a za obete vojny z kňazského seminára v Prešove

Po mar 28 , 2022
Autor správy, foto a správu publikoval Gréckokatolícky kňazský seminár v Prešove on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto