Pápež opäť telefonoval s ukrajinským prezidentom Zelenským

Pápež František sa dnes opäť telefonicky spojil s ukrajinským prezidentom Volodymirom Zelenským. Oznámil to samotný prezident počas svojho dnešného videospojenia s talianskym parlamentom i na svojom konte na sociálnej sieti Twitter.

Ukrajinský prezident talianskym politikom povedal, že pápež „vyslovil veľmi dôležité slová“. Prezident Zelenskyj zas pápežovi hovoril o rezistencii ukrajinského ľudu, ktorý „sa stal vojskom, keď videl zlo“. Na Twitteri hlava Ukrajiny na margo rozhovoru s pápežom píše:

„Povedal som Jeho Svätosti o ťažkej humanitárnej situácii a o blokovaní záchranných koridorov zo strany ruských síl. Sprostredkovateľskú rolu Svätej stolice pri ukončení ľudského utrpenia by sme uvítali. Poďakoval som sa za modlitby za Ukrajinu a za mier.“

O rozhovore medzi pápežom a ukrajinským prezidentom informoval na Twitteri aj ukrajinský veľvyslanec in pectore pri Svätej stolici Andrij Juraš. Ako doplnil, pápež počas rozhovoru ubezpečil o svojich modlitbách za Ukrajinu i o tom, že robí všetko, čo je možné, pre ukončenie vojny“. Zelenskyj podľa slov veľvyslanca Svätému Otcovi odpovedal, že „je najočakávanejším hosťom na Ukrajine“.

Pápeža v predošlých dňoch listom pozval na návštevu Kyjeva aj primátor hlavného mesta Vitalij Kličko. Svätý Otec na list odpovedal vyjadrením blízkosti „utrpeniu mesta, jeho obyvateľov a tým, ktorí museli utiecť i tým, ktorí sú povolaní ho spravovať“, informoval 15. marca vatikánsky hovorca Matteo Bruni.

Pápež František sa s prezidentom Ukrajiny telefonicky spojil už aj 26. februára, len dva dni po vypuknutí konfliktu.

Vatican News TK KBS


V utorok 22. marca ráno sa pápež František opäť telefonicky spojil s ukrajinským prezidentom Volodymirom Zelenským. Oznámil to samotný prezident počas svojho dnešného videospojenia s talianskym parlamentom i na svojom konte na sociálnej sieti Twitter.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Program liturgických slávení Svätého Otca na apríl a máj 2022

Ut mar 22 , 2022
Po dvoch rokoch sa slávenia Kvetnej nedele a Veľkonočnej nedele bude opäť konať na Námestí sv. Petra a Krížová cesta sa vráti do Kolosea. Vatican News TK KBS Prinášame harmonogram verejných liturgických slávení pápeža Františka počas mesiacov apríl a máj. Po dvoch rokoch sa slávenia Kvetnej nedele a Veľkonočnej nedele […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto