Pápež telefonicky hovoril s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským

Pápež v sobotu telefonicky hovoril s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Potvrdil to riaditeľ vatikánskeho tlačového úradu Matteo Bruni.

Rozhovor sa uskutočnil v čase, keď z vojnového frontu stále prichádzajú dramatické správy a v Kyjeve sa odohrávajú pouličné boje. Ukrajinské veľvyslanectvo pri Svätej stolici vo svojom tweete informovalo, že František vyjadril „hlboký zármutok nad tragickými udalosťami, ktoré sa odohrávajú v našej krajine“.

Samotný prezident Zelenskyj v ďalšom tweete uviedol: „Poďakoval som pápežovi Františkovi za modlitbu za pokoj na Ukrajine a za prímerie. Ukrajinský ľud cíti duchovnú podporu Jeho Svätosti“.


Pápež v sobotu telefonicky hovoril s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Potvrdil to riaditeľ vatikánskeho tlačového úradu Matteo Bruni.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Arcibiskup Bober: Cirkev na Slovensku pomáha ľudu Ukrajiny

Ne feb 27 , 2022
Katolícka cirkev na Slovensku dnes robí, čo je v jej silách, aby sme pomohli ľudu Ukrajiny, povedal košický arcibiskup Bernard Bober. „Stojíme pri našich bratoch a sestrách, ktorí utekajú pred hrôzami vojny. Nielenže sa modlíme, ale členovia našich spoločenstiev sú na hraniciach, aby poskytovali konkrétnu pomoc. Ďakujem všetkým, ktorí cez […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto