Veľvyslanec Veľkej Británie na Slovensku navštívil študentov Spojenej školy bl. biskupa Gojdiča

➡ V stredu 22. septembra 2021 poctil Spojenú školu bl. biskupa Gojdiča v Prešove svojou prítomnosťou veľvyslanec Veľkej Británie na Slovensku Nigel Baker. Po privítaní riaditeľom školy Erichom Eštvanom strávil pán veľvyslanec počas dvoch vyučovacích hodín čas v diskusii so študentmi gymnázia.

➡ Nosnou myšlienkou návštevy veľvyslanca bola podpora študentov zo strany britského veľvyslanectva v rozvoji čitateľskej gramotnosti v kontexte anglického jazyka. Študentom gymnázia odovzdal zbierku kníh anglickej literatúry, ktorá bude slúžiť študentom vo vyučovacom procese a zdokonaľovaní sa v anglickom jazyku. Odovzdané knihy boli symbolicky vyzbierané zamestnancami britskej ambasády v Bratislave a mnohé z nich pochádzajú i z osobnej knižnice pána veľvyslanca.

➡ Súčasťou stretnutia bola i samotná vyučovacia hodina anglického jazyka, ktorú viedol pán veľvyslanec a jej nosnou myšlienkou bol práve svet kníh, ktorý inšpiruje mnohých ľudí. V diskusii sa okrem iného spoločne so študentmi venovali literatúre, ktorú radi čítajú.

➡ Ďalšiu vyučovaciu hodinu strávil veľvyslanec Baker v diskusii so študentmi školy, ktorí sú absolventmi a držiteľmi Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu. Tento program neformálneho vzdelávania vznikol vo Veľkej Británii a je pod hlavičkou britskej kráľovskej rodiny. Spojená škola bl. biskupa Gojdiča bola jednou z prvých škôl na východnom Slovensku, ktorá začala svojim študentom tento program poskytovať. V rozhovore so študentmi Nigel Baker zdôraznil ochotu študentov pracovať na sebe nad rámec svojich povinností.

➡ Stretnutie veľvyslanca so študentmi sa nieslo v pozitívnej a milej atmosfére. Pre mnohých študentov bolo inšpiráciou pre ďalšie roky vzdelávania a osobnostného napredovania.

Zdroj: http://www.grkatpo.sk/?spravy&id=3582

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Po letných prázdninách sme formačný rok, už ako zvyčajne, začali duchovnými cvičeniami, ktoré sa uskutočnili v Juskovej Voli v dňoch 16. – 19. septembra. Viedol ich otec Marek Kolesár, farár farnosti Ľubovec.

St sep 22 , 2021
Samozrejme, počas duchovných cvičení sme mali bohatý liturgický program, ktorým nás sprevádzali otec Vladimír Sekera Mikluš, rektor seminára, a otec Ján Vasiľ, nový prefekt v našom kňazskom seminári. Po duchovných cvičeniach takto môžeme s čerstvými silami vstúpiť do nasledujúceho formačného ako aj akademického roka. Viac na http://gojdic.zoe.sk/aktuality/duchovne-cvicenia-na-zaciatku-akademickeho-roka-2/ Autor správy, foto […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto